Pomeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda
Pomeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda

Pomeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda

Chelsea wygrała kolejne spotkanie z rzędu, nie tracąc przy tym bramki – czas na pomeczowe wypowiedzi menedżera. 

Kolejna wygrana

– Cieszył mnie ten mecz w naszym wykonaniu, pokazaliśmy bowiem, że nasza praca idzie w dobrym kierunku. Zrobiliśmy wiele dobrych rzeczy, zaczęliśmy dobrze, zdobyliśmy kilka bramek, kontrolowaliśmy ten mecz.

– Początek drugiej połowy został rozegrany przez nas bardzo dobrze, nie jest to łatwe, gdy rywal nagle ma dziesięciu graczy, jednak zachowaliśmy chłodną głowę i trzymaliśmy piłkę.

– Nie zlekceważyliśmy naszego rywala, widzieliśmy jak dobra to drużyna, gdy graliśmy po jedenastu. Są naprawdę mocni fizycznie oraz technicznie, jednak zagraliśmy po prostu dobre spotkanie.

Rzuty karne

– To nie była łatwa decyzja, ponieważ do tej pory Jorginho był niemal bezbłędny, jednak zmarnował ostatnio dwie jedenastki, a potem Timo udało się zdobyć bramkę z rzutu karnego. Rozmawiałem z Jorginho, a jego odpowiedź była wspaniała, to prawdziwy profesjonalista – on nie dba o to, kto wykonuje rzuty karne, dopóki strzelamy z nich bramki.

– Na ten moment Timo jest naszym wykonawcą jedenastek, a on dobrze się odnalazł w tej roli, więc jestem szczęśliwy.

Piąte czyste konto z rzędu

– Jestem zachwycony, ponieważ to praca wykonana przez całą drużynę. Piłkarze są pewni siebie i co najważniejsze – zdrowi. Pracujemy jako kolektyw, a każdy z piłkarzy radzi sobie dobrze. Ta statystyka jest niesamowita, jednak nie możemy osiąść na laurach. Musimy stale pokazywać to co obecnie.

Tammy ponownie chwalony za swoją grę

– Jestem bardzo szczęśliwy z gry Tammy’ego. Przeprowadziłem z nim wiele rozmów, mamy dobre relacje. Sprowadziliśmy do klubu nowych zawodników ofensywnych, ale takich którzy są bardzo uniwersalni. Wiem jak wiele jakości potrafi wnosić do drużyny, kiedy jest w formie, tak jak dzisiaj czy w meczu z Burnley. Tammy dał nam bramkę, walczył z obrońcami, inicjował pressing i dawał z siebie wszystko dla drużyny. Być może niektóre z tych rzeczy były niewidoczne dla innych, jednak dla mnie były naprawdę ważne.

Kai Havertz

– Wczoraj otrzymał wynik pozytywny, więc już wczoraj (we wtorek) nie trenował z nami. Na szczęście dla nas inni piłkarze otrzymali negatywne wyniki. Kai przebywa w izolacji domowej i jest rozczarowany, ponieważ chciał grać. Miał drobne objawy, jednak generalnie czuje się dobrze.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Michal Malolepszy

Żołnierz jednoosobowej armii Tammy'ego Abrahama! W życiu ważne są tylko chwile oraz bramki ulubionych piłkarzy. Pewne są tylko trzy rzeczy - śmierć, podatki, moje newsy na tym portalu.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW