Čech: O Mendym usłyszałem już ponad trzy lata temu
Čech: O Mendym usłyszałem już ponad trzy lata temu

Čech: O Mendym usłyszałem już ponad trzy lata temu

Dyrektor sportowy Chelsea – Petr Čech ujawnił dotychczas nieznane kulisy pozyskania Edouarda Mendy’ego z Rennes. Senegalczyk trafił na Stamford Bridge we wrześniu zastępując między słupkami Kepe Arrizabalagę.

– Miałem swój wkład w zakontraktowanie Mendy’ego, ponieważ chcieliśmy mieć w naszej grupie bramkarzy nieco inny typ golkipera. Dotychczas mieliśmy Kepę i Willy’ego Caballero, którzy za każdym razem, gdy ich potrzebowaliśmy, byli gotowi zagrać. Kepa przechodzi przez trudny okres, w którym nic nie idzie po jego myśli, więc zdecydowaliśmy się ściągnąć Edouarda. Jak dotąd radzi sobie świetnie.

– W moich pierwszych ośmiu meczach dla Chelsea zdobyliśmy siedem czystych kont. Jeśli Mendy pobije ten wyczyn będę szczęśliwy, ponieważ oznacza to, że drużyna będzie wygrywać, a do tego przecież dążymy.

Čech ujawnił, że szef działu bramkarskiego The Blues – Christophe Lollichon, jako pierwszy poradził mu, aby obserwował Mendy’ego.

– Muszę oddać co najlepsze Christophe’owi. Trzy i pół roku temu opowiedział mi o bramkarzu, który zaczął bronić w Reims. Grałem wtedy w Arsenalu, a Christophe powiedział: „Obserwuj tego chłopaka, ma bardzo interesującą historię”. Wtedy właśnie zacząłem go śledzić. Wspaniała rzeczą w opowieści Edouarda jest rok, w którym z powodu machlojek swojego agenta był bezrobotny.

– Oczywiście obserwuje także wszystkich innych bramkarzy. Widziałem trzydziestu czy czterdziestu różnych golkiperów w ciągu ostatniego półtora roku, ale głównie śledziłem Edouarda i co sezon widziałem jego rozwój i postępy. Kiedy rozmawialiśmy, czego chcemy od bramkarza przyszło mi do głowy jego imię. Oczywiście menedżer ma duży wkład. Klub i skauting również, ale wszyscy zgodziliśmy się, że jest bramkarzem, którego powinniśmy ściągnąć.


Źródło: TribalFootball

O autorze

Borys Francuz

Druga najważniejsza osoba na portalu Chelsea24News, zaraz po Bogu.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW