Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda - Chelsea24News
Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda
Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda

Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda

Już jutro Chelsea zmierzy się z Sheffield w ramach ósmej kolejki ligowej – czas więc na przedmeczową konferencję prasową.

Osiem godzin bez straty bramki

– Każdy z zawodników zaliczał indywidualnie dobry występ, jednak ważny jest także kolektyw. Wszystko zależy od piłkarzy, nie możemy się zdekoncentrować.

Doceniacie Sheffield?

– To dla nas ogromne wyzwanie, to wspaniały zespół ze świetnym menedżerem. Pomimo gorszych wyników to nadal dobry zespół, będzie nam się grało z nimi niewiarygodnie trudno.

– Cieszy nas to, że jesteśmy niepokonani od dłuższego czasu, jednak musimy skupiać się na sobie.

Pulisic

– Nie jest w stanie zagrać, nadal ma problemy ze ścięgnem udowym. Nie trenuje na ten moment. Christian trenował lekko w tygodniu, jednak nie czuł się komfortowo, musimy znaleźć odpowiednie rozwiązanie w jego przypadku.

Kepa

– Wrócił po kontuzji, nadal jednak odczuwa lekki ból. Będzie jednak w kadrze na mecz.

Wyścig o tytuł

– Trzeba poczekać na takie rozmowy, przed nami długa droga. Start sezonu jest bardzo otwarty, niektóre wyniki były bardzo zaskakujące, jednak nie zamierzamy zbyt mocno wybiegać w przyszłość.

Thiago Silva

– Jego angielski się stale poprawia, zwłaszcza jeżeli chodzi o słownictwo piłkarskie. Jego wpływ na zespół jest oczywisty. Trenuje bardzo dobrze, jest odpowiednio przygotowany i to nie zaskakuje patrząc na jego karierę.

Więcej liderów w zespole

– Zmieniliśmy nieco kadrę, Thiago Silva to piłkarz, który wniósł bardzo dużo do zespołu. Nasi piłkarze też po prostu się rozwijają, zobaczymy jak wygląda ten proces podczas jutrzejszego testu.

Reece James w kadrze Anglii pomimo zawieszenia

– Jestem dumny gdy piłkarze Chelsea otrzymują powołania do reprezentacji. Reece to doskonały przykład dla innych, a wyjazdy na kadrę to efekt tego, że gra na najwyższym poziomie.

Timo Werner potrzebuje odpoczynku?

– Staram się odpowiednio zarządzać minutami wszystkich piłkarzy, nie mówię jednak tylko o perspektywie najbliższego meczu. Nie zamierzam wam także podawać składu na jutrzejsze spotkanie.

Balans

– W ostatnich spotkaniach odnaleźliśmy odpowiedni balans, a to dzięki nowym piłkarzom, którzy wnieśli mnóstwo uniwersalności. Zmieniliśmy formację i teraz 4-3-3 wydaje się działać dobrze.

Giroud

– Na każdym treningu daje doskonałą odpowiedź co do swojej gotowości do gry. Jest niesamowitym liderem, nie starczyłoby dnia, aby mógł odpowiednio go pochwalić. To jest jednak część pracy, której nie lubię, muszę wybierać skład, co oznacza pomijanie niektórych. Olivier był ważną postacią w końcówce poprzedniego sezonu, to wielki profesjonalista.

Tylko Shearer zdobył w lidze więcej bramek z rzutów karnych niż ty – jak utrzymać wysoki poziom wykonywania ich? 

– Dopasowywałem styl wykonywania rzutów karnych do mojej formy i pozycji. Ufam jednak moim piłkarzom, dlatego nie wgłębiam się teraz w to zbyt mocno.

Źródło: Football London

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW