Szabelki bezbronne w starciu z lwami Lamparda - The Blues z kolejnym zwycięstwem - Chelsea24News
Szabelki bezbronne w starciu z lwami Lamparda – The Blues z kolejnym zwycięstwem

Dzisiejsze spotkanie z Sheffield United miało być dla Chelsea okazją do zemsty za kompromitującą porażkę w końcówce poprzedniego sezonu i tak właśnie było – The Blues rozbili rywala, któremu nie pomogła nawet bramka w pierwszych minutach.

Pierwszy kwadrans spotkania należał do gości, to bowiem Sheffield zaczęli odważniej, tworząc sobie szanse. Jedna z nich zakończyła się bramką – bardzo pomysłowo wykonany stały fragment i kat Chelsea, McGoldrick zdobywa kolejnego gola przeciwko naszemu zespołowi.

Z perspektywy czasu wydaje się jednak, że bramka gości była jednocześnie ich gwoździem do trumny – jakkolwiek to brzmi. Chelsea zaczęła grać odważniej, przejęła inicjatywę i zaczęła zdobywać kolejne bramki. Pierwszego gola zdobył Tammy Abraham – Anglik wykorzystał podanie Kovacicia. Druga bramka dla The Blues to już Ben Chilwell i dośrodkowaniu Hakima Ziyecha. Chelsea kończyła pierwszą połowę wygrywając 2-1.

W drugiej połowie było jeszcze lepiej – The Blues nie dali rywalom żadnych nadziei na to, że będą mogli oni zmienić losy tego meczu. Chelsea atakowała, Sheffield się przyglądało. Zawodnicy The Blues mieli kolejne szanse, które marnowali. Dopiero po rzucie wolnym udało się strzelić trzecią bramkę – tym razem to Thiago Silva zdobył pierwszego gola w barwach klubu. Podawał Ziyech. Czwarty i ostatni gol w tym meczu to Timo Werner – Niemiec zachował jasność umysłu po błędzie gracza Sheffield i nie miał problemu z pokonaniem Ramsdale’a w sytuacji sam na sam.

Chelsea może być zadowolona z tego spotkania – teraz czas na zgrupowania reprezentacji, jednak fani klubu będą mogli spędzić te dwa tygodnie w dobrych humorach, bowiem Chelsea wygrała kilka meczów z rzędu i można z optymizmem spoglądać na kolejne gry klubu.