Pomeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda
Pomeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda

Pomeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda

Chelsea pewnie pokonała zespół Sheffield – czas więc na pomeczowe wypowiedzi menedżera The Blues.

– To był nasz najlepszy występ w tym sezonie, byliśmy kompletną drużyną. Sheffield to naprawdę mocna ekipa, mieli dobry okres na początku spotkania, jednak nie daliśmy im rozwinąć skrzydeł. Co prawda straciliśmy gola, z czego nie byliśmy zadowoleni, jednak nasza reakcja była bardzo ważna. Była niemal doskonała.

– Znajdujemy się w dobrym momencie, jednak powinniśmy dążyć do poziomu ustanowionego przez Liverpool i Manchester City w ostatnich latach. Co oznacza, że musimy grać takie mecze w każdym kolejnym tygodniu. To przepaść, którą musimy przeskoczyć. Nie zamierzam jednak mocno wybiegać w przyszłość, jednak cieszy mnie nasza postawa w tym meczu.

Hakim Ziyech

– To piłkarz z topu. Od zakończenia sezonu w Holandii minęło bardzo dużo czasu, zmagał się też z kontuzją, a mimo to bez problemu wszedł do nowej ligi i stał się natychmiastowym wzmocnieniem dla naszej drużyny. On daje nam wielką jakość i może stwarzać zagrożenie odmienne niż pozostali piłkarze. Potrafi bardzo dużo, gdy jest na prawej stronie i przełoży piłkę na lewą stopę – ma odpowiednią jakość, aby posłać doskonałe podanie, które złamie blok defensywny rywala. To widzieliśmy wczoraj. Widzieliśmy także podania, które posyłał bez żadnego strachu, nawet kiedy kilka poprzednich było nieudanych. On po prostu chce stale próbować zagrywać podania, które mogą stworzyć wielkie zagrożenie.

– Jest bardzo pewny siebie w grze, stale chce otrzymywać podania, jest dla nas ważnym graczem. Ma także świetną etykę pracy, więc jest piłkarzem kompletnym. Oczekujemy jednak od niego jeszcze więcej.

Thiago Silva 

– Thiago jest wspaniały, zwłaszcza że nie przeszedł z nami okresu przygotowawczego. Z miejsca stał się jednak ważnym piłkarzem, pokazując to w każdym spotkaniu. To jednak nie dziwi, patrząc na to jak dużo uwagi przykłada do przygotowania do spotkania, jak trenuje grę ofensywną przy stałych fragmentach, jak bardzo analizuje grę rywala. On chce wiedzieć wszystko, często rozmawiamy przed meczami.

Mateo Kovacic

– Kiedy myślisz o składzie w tym sezonie, widzisz ogromną rywalizację, tak dzieje się w topowych zespołach. Potrzebujemy zawodników, którzy potrafią grać na pewnym poziomie i mogą wnieść coś innego. To trudne, ponieważ każdy piłkarz chce grać cały czas. Kova zagrał dzisiaj i był znakomity, robił przewagę, otwierał przestrzenie innym. To nie jest łatwe, kiedy omijasz kilka spotkań, jednak on dał radę i zagrał dobrze.

N’Golo Kante

– Poczyniłem odpowiednie kroki co do wykorzystywania go i sposobu treningów. Chcemy mieć pewność, że będzie gotowy rozegrać jak najwięcej spotkań. Pokazał w ostatnich meczach, że gra po prostu jak N’Golo Kante. Jego umiejętności są znakomite, potrafi grać na kilku pozycjach w pomocy, ma niesamowitą energię, potrafi wygrywać pojedynki w defensywie, ale także umie stworzyć coś z piłką przy stopie, a to czasami jest niedoceniane. Ludzie zawsze mówią o nim jako o defensywnym pomocniku, o tym że powinien grać głębiej, jednak on jest w stanie grać w wielu rolach i być tak samo dobry. Cieszę się, że kontuzje go omijają.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW