„Rio, jego zagrania mogą nam odblokować mecz w każdej chwili”
„Rio, jego zagrania mogą nam odblokować mecz w każdej chwili”

„Rio, jego zagrania mogą nam odblokować mecz w każdej chwili”

Rio Ferdinand opowiedział o swojej rozmowie z Frankiem Lampardem, gdy Chelsea załatwiała transfer Hakima Ziyecha. Anglik podzielił się również swoją opinią o Marokańczyku.

– Transfer Ziyecha był kwestionowany, bo Hakim był wtedy kontuzjowany. Rozmawiałem z Lampardem zaraz po tym, jak on podpisał kontrakt i Frank był mocno rozczarowany urazem Marokańczyka. Powiedział mi jednak: „Rio, ten gość może otworzyć grę w każdym momencie. Szczególnie gdy jest ciasno, lub podczas wyjazdowych, ciężkich meczów. Wtedy jego zagrania mogą odblokować mecz”.

– On ma ten charakter, on chce próbować tych zagrań. Hakim może sześć razy źle podać, ale dalej będzie próbował tych dziwacznych podań i w końcu otworzy przestrzeń. To właśnie lubi Frank, tego potrzebuje zespół.

– Chelsea ma gościa, który kreuje szanse, który podejmuje ryzyko, który chce otwierać defensywę rywala przy każdej możliwej okazji. Ziyech po prostu pociąga za sznurki na tej prawej stronie. Dwie asysty w meczu z Sheffield, a mógł mieć więcej. Podaje napastnikom piłkę ‚na nos’, oni muszą jedynie ją wykończyć. Napastnicy jak Werner, czy Abraham muszą mieć z tyłu głowy, że jeżeli znajdą chociaż trochę wolnego miejsca, to po prostu dostaną tę piłkę.

– Czy on ma najlepszą lewą nogę w lidze? Jeśli chodzi o dogrywanie innym piłek, to tak. Wrócił po kilku tygodniach absencji i jego wpływ na drużynę nie może zostać niezauważony.

Źródło: Metro

O autorze

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW