Thiago Silva: To zaszczyt być trenowanym przez Lamparda - Chelsea24News
Thiago Silva: To zaszczyt być trenowanym przez Lamparda
Thiago Silva: To zaszczyt być trenowanym przez Lamparda

Thiago Silva: To zaszczyt być trenowanym przez Lamparda

Po dołączeniu latem do Chelsea, Brazylijczyk szybko zaaklimatyzował się na Stamford Bridge i znalazł wspólny język z wieloma kolegami.

Chyba nikt nie ma żadnych wątpliwości, że po przyjściu 36-latka gra defensywy The Blues uległa znacznej poprawie. Silva dyryguje swoimi kolegami z obrony, posyła świetne piłki, a przede wszystkim nienagannie spisuje się na swojej pozycji.

Jakiś czas po dołączeniu do Chelsea, Thiago opowiedział o swoim trenerze, występach oraz zmianach, które musiał wprowadzić do swojego życia.

– Gdy zdecydowałem się na transfer do Chelsea, Lampard przysłał mi wiadomość ze zdjęciem. Ściskaliśmy się za ręce na Maracanie jako kapitanowie swoich reprezentacji w towarzyskim meczu pomiędzy Anglią, a Brazylią. Byłem zaskoczony, ponieważ nie pamiętałem tego meczu.

– Ale nie wahałem się, aby być trenowanym przez niego. Cieszę się, że docenia moją pracę, chcę robić wszystko, aby pomóc Chelsea. To zaszczyt być trenowanym przez piłkarza, przeciwko któremu się kiedyś grało i przez jednego z najlepszych pomocników w historii. Sprawia mi radość dzielenie szatni, wymiana pomysłów i szukanie każdej ścieżki, aby pomóc zespołowi.

– Cieszę się, że w Premier League ruszyłem z dobrymi statystykami i występami. Teraz moim celem jest przełożyć to na kadrę Brazylii. Moje występy na boisku trzymają mnie tutaj, gdzie daję maksimum siebie, aby zakwalifikować się na Mistrzostwa Świata, później zobaczymy co dalej.

– Mam osobistą drużynę, która jest ze mną już od dwóch lat i zmusiła mnie, abym zmienił swoje nawyki żywieniowe. Jadłem dużo „śmieciowego żarcia”, czasem po meczu, czasami przed, a wiemy, że na najwyższym poziomie musisz dbać o wszystko: przygotowanie, profilaktyka czy trening.

Źródło: We ain’t got no history

O autorze

Lukasz Tryka

Kibicuję Chelsea od pamiętnego finału w 2012 roku. Za każdym razem wspieram trenera i piłkarzy jak tylko mogę. Futbol to moja pasja i cieszę się, że mogę działać na rzecz tak wielkiej społeczności. Lubię poznawać coraz to nowsze rzeczy oraz mieć wiele nowych zajawek. Kibicuję też kilku innym klubom jak Real Madryt czy Southampton. Jestem uczniem klasy maturalnej w liceum. Pozdrawiam!

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW