Havertz: Tytuł zdobyty z Chelsea byłby wart więcej
Havertz: Tytuł zdobyty z Chelsea byłby wart więcej

Havertz: Tytuł zdobyty z Chelsea byłby wart więcej

Kai Havertz udzielił wywiadu, w którym między innymi opowiedział o motywacjach swojego transferu do Chelsea czy chociażby o tym dlaczego Frank Lampard zrobił tak ogromne wrażenie na nim i kolegach z zespołu.

Pomimo szeregu indywidualnych wyróżnień i dobrej reputacji na europejskiej scenie piłki, pomocnikowi Chelsea w karierze wciąż brakuje jednej rzeczy: trofeów. Co prawda Niemiec wciąż ma zaledwie 21 lat, więc na puchary przyjdzie jeszcze czas, a transfer do Chelsea po sześciu latach spędzonych w Bayerze Leverkusen może przybliżyć go do wyznaczonych celów. The Blues we wrześniu wygrali wyścig o zakontraktowanie Havertza i to właśnie wizja rozwoju młodego, głodnego trofeów, nastawionego na atak zespołu Franka Lamparda okazała się kartą przetargową dla reprezentanta Niemiec.

– Zależało mi na przyjściu do klubu z wizją. – powiedział 21-latek w wywiadzie dla Sport Bild.

– Nastąpiła ekscytująca zmiana. Taki transfer nie następuje z dnia na dzień. Musiałem przejrzeć wszystkie opcje i rzeczy, które są dla mnie ważne. Oglądałem dużo Premier League w telewizji, więc znałem Chelsea naprawdę dobrze. Jesteśmy młodym zespołem z wieloma świetnymi zawodnikami oraz myślimy ofensywnie. Chcemy coś tu zbudować i zaatakować szczyty, co bardzo mnie motywuje. Tytuł z Chelsea byłby po prostu wart o wiele więcej.

Kluczem do sprzedaży tej wizji Havertzowi był oczywiście Frank Lampard, który rozmawiał z młodym zawodnikiem o swoich pomysłach i przyszłości zanim transakcja została sfinalizowana. Pozycja Anglika jako najlepszego strzelca klubu i jednego z najwybitniejszych pomocników w historii Premier League także miała wpływ na decyzje Havertza.

– Zawsze byłem pod wrażeniem jego nosa do zdobywania bramek. Uważam, że to wybitne jak na pomocnika. Właśnie z tym chcę się zmierzyć. Fakt, że odniósł taki sukces, a jednocześnie jest tak ujmujący, robi na mnie ogromne wrażenie.

Havertz przegapił ostatnie dwa mecze Chelsea, a także przerwę reprezentacyjną z powodu pozytywnego wyniku na obecność COVID-19 w organizmie. Tymczasem jego koledzy z drużyny kontynuowali zwyżkową formę w ostatnich spotkaniach. Frank Lampard niedawno mówił o rozwijających się relacjach na boisku jako kluczu do poprawy wyników. Havertz natomiast ujawnił jednego człowieka, który pomagał mu osiedlić się w nowym kraju i nowej lidze.

– Pomagam Timo [Wernerowi] podając mu piłki na boisku! To właśnie on na w pierwszych dniach podwiózł mnie na trening. Robimy wiele rzeczy razem, a to bardzo mi pomaga. Musimy w pełni się tutaj osiedlić. Przeprowadzka do Anglii jest dla mnie również ważnym krokiem w rozwoju życia osobistego.


Źródło: Chelsea FC

O autorze

Borys Francuz

Druga najważniejsza osoba na portalu Chelsea24News, zaraz po Bogu.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW