Tottenham chciał sprowadzić Kurta Zoumę - Chelsea24News
Tottenham chciał sprowadzić Kurta Zoumę
Tottenham chciał sprowadzić Kurta Zoumę

Tottenham chciał sprowadzić Kurta Zoumę

W ostatnich 6 spotkaniach Chelsea aż pięciokrotnie zachowywała czyste konto. Jednym z „ojców” tego sukcesu jest Kurt Zouma. Francuz widocznie odbudował swoją formę u boku doświadczonego Thiago Silvy i wszystko wskazuje na to, że stał się pewnym numerem 2 na pozycji stopera, pozostawiając za sobą Christensena, Rüdigera i Tomoriego.

Jednak jeszcze podczas letniego okienka transferowego sytuacja byłego piłkarza Evertonu nie była tak klarowna. Piątka zawodników na jedną pozycję wydawała się być nadmierną ilością. Po Francuza zgłaszało się kilka solidnych marek. Jednym z klubów zainteresowanych Francuzem był Tottenham.

Obecny menager „Spurs”, Jose Mourinho, pracował z Zoumą jeszcze podczas swego drugiego pobytu na Stamford Bridge. Tottenham miał nawet złożyć ofertę za Francuza, lecz nie spełniła ona wymagań Chelsea, która oczekiwała 45mln €. Co ciekawe, Zouma miał nie być przeciwny przenosinom na Tottenham Hotspur Stadium ze względu na jego odległe miejsce w hierarchii na pozycji stopera.

26-latek pozostał jednak na Fulham Road i jego występy napawają optymizmem. W ostatnim czasie, dzięki swoim dobrym występom, został powołany do kadry Francji na mecze przeciwko Finlandii, Portugalii i Szwecji. Teraz należy jedynie czekać na jego powrót do klubu i na kolejne mecze „na zero z tyłu”.

Źródło: L’Equipe, RMC Sport

O autorze

Paweł Gruchalski

Fan The Office i filmografii Jordana Peele'a. Zaczynam pisać newsy, dużo podróżuję i interesuję się lingwistyką.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW