Lampard: Jest to niezwykle ważne
Lampard: Jest to niezwykle ważne

Lampard: Jest to niezwykle ważne

Po niezwykle udanej karierze piłkarskiej, podczas której Frank Lampard z Chelsea wygrał prawie wszystko, co było możliwe, Anglik już trzeci sezon jest menedżerem. Jako zawodnik z doświadczeniem stara się przekazać swoim piłkarzom wszystko, czego nauczył się za czasów swojej gry w piłkę.

Lampard szczegółowo opisał, co jest najważniejsze, aby odnieść sukces w sporcie.

-Pierwszą rzeczą, którą zauważyłem już w dzieciństwie jest to, aby skupiać się głównie na swojej winie i ponosić za siebie odpowiedzialność. Jest to ważne zarówno kiedy jesteś piłkarzem, jak i wtedy, gdy jesteś menedżerem.

-Jako zawodnik bardzo łatwo jest zrzucić winę na wszystkich innych. Mogłem winić napastników za to, że nie wykorzystywali moich szans. Zawsze staram się jednak patrzeć na siebie i być swoim największym krytykiem. Na boisku i poza nim popełniałem wiele błędów, ale jeśli chcesz być coraz lepszy, musisz wziąć na siebie odpowiedzialność.

-Dla mnie, jako trenera jest to bardzo ważne. Jest to również wiadomość, aby trenować w domu. Gdy jesteś trenerem i wiesz, że popełniłeś mnóstwo błędów w swojej karierze, starasz się, aby zawodnicy, których trenujesz, szczególnie młodzi, nie popełniali tych samych błędów, które ty zrobiłeś.

-Każdy zawodnik ma inne myśli, inne wyobrażenia o świecie. Musisz starać się zrozumieć każdego z nich. Jeśli tego nie zrobisz, nie możesz mówić, że Twoje rady przydały się każdemu.

-Dla piłkarza próba wzięcia za siebie odpowiedzialności jest bardzo trudna.

-Teraz, dla mnie, jako trenera jest to niezwykle ważne. Bycie odpowiedzialnym jest jedyną opcją, aby stworzyć drużynę, w której każdy będzie dawał z siebie 100 procent. Muszę jednak zacząć od siebie.

-Nie wydaje mi się, żeby przygotowanie drużyny z tygodnia na tydzień jest dla mnie problemem.

-Jedną z rzeczy, które staram się robić po każdym, jest spojrzenie na siebie i zastanowienie się, co mogę zrobić, aby za słaby występ nie winić graczy, a samego siebie.

-Chcę, żebyśmy tworzyli dobry, zgrany zespół. Wzajemny szacunek to podstawa do osiągnięcia tego. Ja jestem całkowicie odpowiedzialny za treningi i zachowanie zawodników. Naszym głównym celem jest to, aby zawodnicy, którzy wychodzą na boisko mogli na sobie polegać i się wzajemnie wspierać.

Frank Lampard zapytany został również o to, co jest dla niego najważniejszą rzeczą, której nauczył się w trakcie swojej kariery jako zawodnik.

-Na pewno bardzo ważną częścią jest taktyka, lecz nie będę się teraz na tym skupiał. Prawdopodobnie dotyczy to osobistych relacji ze swoimi zawodnikami, aby starać się dla każdego zawodnika jak najlepiej.

-Staram się zachować równowagę, gdyż dla zespołu, który osiąga dobre wyniki jest to ważne. Musi być równowaga między byciem naprawdę  bardzo dobrym a byciem słabym.

-Kiedy wygrywamy to jest wspaniale, lecz nie zawsze jest tak kolorowo. Nie chcę, aby moi zawodnicy myśleli, że wygramy każde spotkanie.

-Moim zdaniem właśnie zachowanie równowagi jest najważniejszą rzeczą, której się nauczyłem. Staram się teraz przekazac to moim zawodnikom.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Avatar

Nazywam się Patryk, mam 16lat. Mieszkam w woj. mazowieckim. Interesuję się piłką nożną, muzyką (zarówno słuchanie jak i od strony technicznej) oraz motoryzacją.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW