Conte: Chciałem jedynie tych dwóch graczy
Conte: Chciałem jedynie tych dwóch graczy

Conte: Chciałem jedynie tych dwóch graczy

Antonio Conte udzielił obszernego wywiadu, gdzie opowiedział jak z jego perspektywy wyglądał pobyt w Chelsea.

– Po zakończeniu pierwszego sezonu poprosiłem o pozyskanie dwóch zawodników – jednym z nich był Romelu Lukaku, drugim był Virgil van Dijk. Było bardzo blisko, abyśmy ich pozyskali. Mieliśmy kontakt każdego dnia, powtarzałem klubowi, że potrzebuję tej dwójki, aby Chelsea była lepszym zespołem. Myślę, że wówczas straciliśmy rozpęd i nie udało nam się wejść na sam top. To smutne, ponieważ Romelu teraz udowadnia w Interze, że miałem rację, a Van Dijk udowadnia to w Liverpoolu.

– Myślę że historia Lukaku potoczyłaby się inaczej, gdybym trenował go w Chelsea, to niesamowity piłkarz, który stale się poprawia. Jest skory do nauki i myślę, że jestem dobrym nauczycielem. On jest w stanie zostać jednym z najlepszych napastników globu.

Conte odniósł się także do sytuacji z Diego Costą.

– Przede wszystkim jestem osobą, która nie lubi mówić źle o klubach czy piłkarzach z którymi pracowałem. Staram się zachować jedynie dobre wspomnienia i tak chciałbym myśleć o Diego Coście, ponieważ udało nam się wygrać mistrzostwo.

– Oczywistością jest jednak to, że znamy prawdę. On sam, jego agent oraz klub. Wiemy jak często pytał o zgodę na odejście – chciał wrócić do Atletico, potem do Chin, a po zakończeniu sezonu ponownie chciał wrócić do Atletico. To był dla nas niesamowity sezon, jednak on sam chciał opuścić Chelsea wiele razy, najpierw na rzecz Atletico, potem do Chin, gdy zaoferowali mu ogromne zarobki.

Włoch bardzo dobrze wspomina Stamford Bridge.

– Stamford Bridge zawsze będzie w moim sercu, nie ma co do tego wątpliwości. Trenowałem Chelsea dwa lata, żyłem tam bardzo dobrze, czułem wsparcie fanów od pierwszego dnia.

– Wygraliśmy mistrzostwo w pierwszym sezonie, to coś niewiarygodnego, zwłaszcza gdy przypomnimy, że obejmowałem ten klub po tym, jak zajęli 10 lokatę w tabeli. Pozyskaliśmy wówczas N’Golo Kante, który był dla nas niewiarygodnie dobrym nabytkiem. Kupiliśmy także Marcosa Alonso, wówczas nie wszyscy w klubie się ze mną zgadzali co do niego. Pozyskaliśmy także Davida Luiza. Nie mieliśmy więc głośnego okna transferowego, jednak wygraliśmy mistrzostwo i zagraliśmy w finale Pucharu Anglii. Myślę, że tamten sezon był dla nas niewiarygodnym sukcesem.

– Cieszy mnie to, co udało mi się osiągnąć w Chelsea. W futbolu ważne jest jednak to, aby ciągle iść do przodu, zauważać nowe rzeczy. Kiedy więc widzę trenerów, którzy mi czymś zaimponują, to staram się to podbierać z ich warsztatu. Gdy przybyłem do Anglii, gra trójką w obronie była bardzo krytykowana, ponieważ Louis van Gaal próbował ją wprowadzić w Manchesterze United i nie do końca to wychodziło.

Conte wrócił również do momentu zwolnienia z klubu.

– To zawsze bardzo trudne dla menedżera, zwłaszcza kiedy tak naprawdę nigdy nie otrzymałem wyjaśnień. To jednak taka praca, należy akceptować takie sytuacje. Bycie menedżerem Chelsea nie jest łatwe, musisz żyć pod ciągłą presją z zewnątrz. To było jednak przykre, że zostałem zwolniony po zaledwie dwóch sezonach, zwłaszcza że miałem niezwykle dobre relacje z fanami oraz piłkarzami. Trzeba jednak zapamiętać jedynie to co dobre.

– Wiele razy Roman Abramowicz przychodził na nasze treningi, aby porozmawiać. Pamiętam, że raz poprosił nawet o nagranie dotyczące naszej gry oraz przygotowań, był ciekawy jak przygotowujemy się do gry z konkretnym rywalem. Myślę że to człowiek z ogromną pasją, podczas całej kariery nie spotkałem zbyt wielu ludzi tak zaangażowanych w futbol jak on. Mam dobre wspomnienia związane z właścicielem Chelsea.

Menedżer został zapytany o obecną Chelsea.

– Uważam, że chcą po prostu wrócić do wygrywania. Na ten moment to bardzo dobra drużyna, silna ekipa, mają szeroki skład, ogromną rywalizację w zespole. Wszystko działa bardzo dobrze. Kiedy ja przybyłem do Chelsea, nie było tak kolorowo. Pamiętam mój pierwszy sezon, musiałem pracować z szesnastoma piłkarzami.

– Teraz idzie im dobrze, mam nadzieję, że będą to kontynuowali. Jestem fanem The Blues.

– Lampard wykonuje kawał dobrej pracy, on zna doskonale ten klub. Jest legendą Chelsea. Podobnie czułem się pracując w Juventusie, ponieważ znałem ten klub od podszewki, wiedziałem do czego muszę dążyć.

– Być może w przyszłości wrócę do Anglii, ponieważ cieszył mnie pobyt tam. Atmosfera w Premier League jest niewiarygodna. Dla mnie oraz mojej rodziny powrót do Anglii jest opcją, ponieważ czułem się tam doskonale i chętnie poprowadziłbym inny zespół stamtąd.

Źródło: Telegraph

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW