Fàbregas: Mourinho to mój przyjaciel - Chelsea24News
Fàbregas: Mourinho to mój przyjaciel
Fàbregas: Mourinho to mój przyjaciel

Fàbregas: Mourinho to mój przyjaciel

Były zawodnik Chelsea – Cesc Fàbregas udzielił wywiadu, w którym wypowiedział się na temat swoich dwóch ex-menadżerów – José Mourinho i Pepa Guardioli. Z Portugalczykiem 33-latek współpracował podczas swojego pobytu na Stamford Bridge, natomiast z Hiszpanem jeszcze za czasów gry dla FC Barcelony.

Fàbregas trafił do Chelsea w lipcu 2014 roku po trzech sezonach spędzonych w Dumie Katalonii. W swojej pierwszej kampanii w niebieskiej koszulce Hiszpan rozegrał łącznie 47 spotkań strzelając w nich pięć goli. Co jednak ważniejsze środkowy pomocnik zanotował aż 24 asysty czym walnie przyczynił się do wygrania przez Chelsea Premier League oraz Pucharu Ligi.

Hiszpan zapytany, czy był w kontakcie z Pepem Guardiolą przez ostatnie osiem lat, odpowiedział

–  Nie, nie miałem z Pepem żadnego kontaktu. Nie wiem, czy moje rozczarowanie jego osobą jest odwzajemnione. Wydarzyło się dużo rzeczy, ale wolę o tym nie mówić. Pep był moim idolem w dzieciństwie. To chyba od niego nauczyłem się najwięcej, odkąd skończyłem cztery lata.

Na pytanie o stosunki z José Mourinho, który sześć lat temu sprowadzał go na Stamford Bridge, 33-latek odpowiedział:

– Mourinho zainspirował mnie najbardziej, kiedy opuszczałem Barcelonę. Powiedział mi, że mieliśmy swoje zatargi na boisku, kiedy był w Chelsea, a ja w Arsenalu, a potem gdy trenował Real Madryt, a ja występowałem w Barcelonie. Jednak dla niego to już przeszłość.

– Opowiedział mi o swoim projekcie. Musiałem iść tam, gdzie wydawało mi się, że będę czuć się najlepiej. Decyzja była zależna ode mnie, a nie od tego, co powiedzą ludzie. Priorytetem dla mnie był aspekt zawodowy. Dziś nadal piszę z José i uważam go za przyjaciela. Bardzo mi pomógł w trudnym okresie mojej kariery. Być może zagrałem pod jego wodzą jeden z najlepszych sezonów w życiu.


Źródło: CCMA, Goal

O autorze

Borys Francuz

Druga najważniejsza osoba na portalu Chelsea24News, zaraz po Bogu.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW