Lampard: Menager stawia czoła 50 problemom dziennie
Lampard: Menager stawia czoła 50 problemom dziennie

Lampard: Menager stawia czoła 50 problemom dziennie

Frank Lampard po zakończeniu kariery piłkarskiej niedługo musiał czekać, aby powrócić na najwyższy szczebel rozgrywkowy – tym razem w roli trenera. Po sezonie w Championship, który spędził na ławce trenerskiej jako szkoleniowiec Derby County, powrócił do swojego domu na Stamford Bridge.

W wywiadzie przeprowadzonym dla BBC manager „The Blues” opowiada m.in. o różnicach pomiędzy byciem piłkarzem, a szkoleniowcem.

– Kiedy jesteś menagerem, poświęcasz jeszcze więcej swojego czasu dla klubu.

– Życie menagera często rozgrywa się z dala od samej piłki nożnej. 25 zawodników w kadrze, sztab szkoleniowy czy problemy w różnych działach klubu.

– Kiedy zdobywasz uprawnienia trenerskie, musisz się temu naprawdę poświęcić. Kiedy wreszcie je uzyskasz, musisz nieustannie się w nich wprawiać. Po każdej porażce stawać się lepszym. Tworzyć relacje z ludźmi, z którymi jako zawodnik nie miałeś do czynienia.

– Piłkarze mogą sobie mówić, że chcą zostać trenerem, później, jeszcze na początku swojej drogi, zmieniać zdanie i stwierdzać, że chcą zostać ekspertami telewizyjnymi. Szanuję takie decyzje, ponieważ uważam, że bycie ekspertem jest równie trudne. Ja, jednak, chciałem spróbować moich sił w trenerce.

– Manager stawia czoła 50 problemom dziennie. To wymaga o wiele większego poświęcenia, ale kocham to w mojej pracy i nie potrafiłbym być bez niego żyć.

– Mogę otwarcie powiedzieć, że reprezentowanie barwy Chelsea przez 13 lat pomogło mi dostać tutaj pracę.

– Muszę wziąć odpowiedzialność za możliwość, do pewnego stopnia, zrujnowania sobie mojego wizerunku. Ponieważ jeżeli moja kariera trenerska nie pójdzie dobrze, będę szybko i surowo krytykowany.

– Jestem bardzo ambitny. Do tego stopnia, że najbardziej boję się samego siebie. Jeżeli chciałbym mydlić ludziom oczy jako menager Chelsea, to by nie zadziałało.

Źródło: BBC

 

O autorze

Paweł Gruchalski

Fan The Office i filmografii Jordana Peele'a. Zaczynam pisać newsy, dużo podróżuję i interesuję się lingwistyką.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW