Chwycić Srokę za ogon! Premier League: Newcastle vs. Chelsea – zapowiedź spotkania
Chwycić Srokę za ogon! Premier League: Newcastle vs. Chelsea – zapowiedź spotkania

Chwycić Srokę za ogon! Premier League: Newcastle vs. Chelsea – zapowiedź spotkania

Po kadrowej przerwie wraca upragniona Premier League. W swoim pierwszym meczu po przerwie Chelsea, pojedzie na St. James Park, by podjąć Newcastle. Czy The Blues będą kontynuować swoją passę z przed przerwy reprezentacyjnej?

Prawdopodobnie znaczna część sympatyków Londyńskiej ekipy, na nazwę Newcastle ma nieprzyjemne flashbacki związane z bramką Papisa Cisse. Sroki są trudnym rywalem dla Chelsea, szczególnie jeśli mówi o grę na ich własnym obiekcie. Drużyna z St. James Park w ostatniej dekadzie tylko dwa razy przegrała z The Blues na swoim obiekcie. Czy tym razem będzie inaczej? Cóz, wiele wskazuje na to, że tak.

Zespół prowadzony przez Steve’a Bruce’a ma problem z ustabilizowaniem formy. Jakby tego było mało na sobotni mecz niedostępni są Ritchie, Shelvey, Yedlin, Gale, Dummet i Dubravka. Pod znakiem zapytania jest również występ Frasera oraz Willsona. Sroki w aktualnej kampanii Premier League nie grają najpiękniejszego footballu, za to są skuteczni. Zawodnicy Newcastle oddali najmniej strzałów(64!) na bramkę rywali w całej lidze. Są za to skuteczni, bo pomimo znikomej ilości prób, udało im się strzelić 10 bramek. Osiem z tej dziesiątki padło w pierwszej połowie.

Pewność z tyłu, przekłada się na skuteczność całego zespołu.

Od momentu przyjścia Mendy’ego, Chelsea gra pewnie nie tylko w obronie, co przekłada się na niewielką ilość straconych bramek. Pewny człowiek między słupkami daje możliwość, by ataki na bramkę rywala były przeprowadzane przez cały zespół. Widać to chociażby po statystykach, bo na listę strzelców wpisują się również gracze defensywni (chociażby Zouma). Ostatnie cztery spotkania w wykonaniu The Blues zdają się przekonywać, że w tej drużynie wszystko zaczęło grać jak należy. A wyniki są na miarę oczekiwań.

  • Rezultat bramkowy The Blues w ostatnich 4 meczach to 14 zdobytych i tylko 1 stracona.

Na murawie St. James Park prawdopodobnie nie zobaczymy: Pullisica, Havertza, Silvy. Niepewny jest również występ Chillwela.

Pierwszy gwizdek o 13:30.


 

O autorze

Avatar

Chelsea, FPL, TFT, LPG i inne twitter.com/_jakuub

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW