Festiwal nieskuteczności na St James' Park - The Blues z kolejną wygraną - Chelsea24News
Festiwal nieskuteczności na St James’ Park – The Blues z kolejną wygraną
Festiwal nieskuteczności na St James’ Park – The Blues z kolejną wygraną

Festiwal nieskuteczności na St James’ Park – The Blues z kolejną wygraną

Mecze z Newcastle rozgrywane na wyjeździe nigdy nie były dla zespołu Chelsea łatwymi. The Blues potrafili tam remisować czy nawet przegrywać dość regularnie – dzisiaj jednak to spotkanie było dla podopiecznych Lamparda łatwą przeprawą.

Już od pierwszych minut widać było to, że tylko jedna z ekip chce grać w piłkę – była to naturalnie drużyna Chelsea. Goście od samego początku tworzyli sobie kolejne szanse i nie czekali długo na otwierające trafienie. Doskonałe dośrodkowanie Masona Mounta, Ben Chilwell atakuje pressingiem obrońcę rywala, a ten gubi się całkowicie i pakuje piłkę do pustej bramki.

Od tego momentu zaczął się festiwal nieskuteczności ze strony zawodników przyjezdnych. Timo Werner oraz Tammy Abraham założyli się chyba o to, kto zmarnuje lepszą sytuację – najpierw Anglik uderzył prosto w bramkarza po idealnym ciastku ze strony Ziyecha, a potem Werner niemal z jedenastu metrów nie trafił choćby w bramkę.

W drugiej połowie Newcastle doszło do głosu na jakiś moment, stworzyli sobie nieliczne okazje, jednak bramka Mendy’ego była zaczarowana. Nawet w dobrych okazjach nie trafiali choćby w bramkę.

Z drugiej strony nastąpiło przełamanie ze strony zawodników Lamparda – wspaniała kontra przeprowadzona przez Timo Wernera, który dał szansę Abrahamowi na stanięcie oko w oko z bramkarzem gospodarzy. Anglik się nie mylił i zdobył drugiego gola w meczu, zabijając go całkowicie.

Wówczas Lampard wziął się za przeprowadzanie zmian – najpierw Hudson-Odoi w miejsce Wernera, chwilę później Emerson zastąpił Chilwella. Ostatnim z trzech zmienników w tym spotkaniu był Olivier Giroud, zmienił on dość nieoczekiwanie Hakima Ziyecha.

Do końca meczu nie wydarzyło się już niczego godnego uwagi – The Blues na spokojnie dojechali do końca spotkania. Chelsea teraz czeka mecz w Lidze Mistrzów, a w Premier League przynajmniej na chwilę są liderem.

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X