Pomeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda
Pomeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda

Pomeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda

Chelsea bardzo pewnie pokonała Newcastle – czas więc na pomeczowe wypowiedzi Franka Lamparda.

– Spotkania po przerwie na reprezentacje są bardzo wymagające. Mieliśmy dobrą formę, a potem zostało to przerwane przez kadry narodowe, ważne jest wówczas to, aby nawiązać do spotkań sprzed przerwy.

– Newcastle to drużyna, która nie pozwala tworzyć zbyt wielu okazji, my jednak mieliśmy swoje szanse.

– Zagraliśmy dzisiaj dobre spotkanie, a to nie było łatwe, ponieważ nasz rywal to mocna drużyna, która jest bardzo dobrze zorganizowana w swojej grze. Świetnie było zdobyć bramkę tak szybko, taki gol zmienia bardzo dużo w meczu. Druga bramka była także bardzo ważna, jednak musieliśmy na nią nieco poczekać, a trzeba przyznać, że mogliśmy ją zdobyć wcześniej, ponieważ mieliśmy swoje szanse.

– Co jakiś czas zdarzają się takie mecze, gdzie mamy problemy z wykończeniem naszych sytuacji, jednak mimo to zagraliśmy bardzo dobre spotkanie.

– Ważne jest również to, żeby pracować nad swoim rozwojem i nie popadać w samozadowolenie. Musimy wspólnie ciężko pracować każdego dnia, nawet w meczach gdzie wszystko idzie dobrze, takich jak dzisiaj. Mieliśmy kontrolę nad spotkaniem, to bardzo ważne.

– W dzisiejszym meczu byłoby łatwiejszym, gdyby piłkarze grali bezpieczniej, gdyby nie starali się zagrozić bramce rywala, mieliśmy przecież odpowiedni wynik. Tak jednak nie było, stale atakowaliśmy i tworzyliśmy kolejne szanse. W pierwszych dwudziestu minutach zagraliśmy fenomenalnie, mieliśmy kontrolę, ciągle tworzyliśmy sobie okazje. Myślę że największym problemem takich momentów w meczach jest to, że piłkarze czują się wówczas zbyt komfortowo, a to jest groźne i tak było również dzisiaj.

– Taką miałem więc wiadomość w przerwie – nadal próbować atakować. Czułem także, że rywal otworzy się mocniej, co sprawiło że mogliśmy atakować także kontrami, widziałem tu ogromny potencjał, patrząc na to, jak atakował w tym meczu Timo. Wiedziałem także, że to jeszcze nie koniec spotkania.

– To piąte zwycięstwo z rzędu, cieszy nas taka forma. Piłkarze ciężko pracowali na taką serię, cieszy nas obecna pozycja w której się znajdujemy. Musimy teraz ciężko pracować i konsekwentnie robić swoje.

– N’Golo w poprzednim sezonie opuścił około 50 procent możliwych spotkań, to był dla niego trudny okres. Teraz dopasowujemy treningi i czas gry pod niego, a jego występy są naprawdę świetne. Gdy byłem pytany o Francuza to odpowiadałem, że to topowy zawodnik. On posiada ogromną jakość, potrafi grać jako pomocnik ustawiony nieco wyżej, ale także jako szóstka.

– Cieszy mnie występ Rudigera. Przed meczem mówiłem, że każdy menedżer chciałby mieć aż pięciu środkowych obrońców w kadrze, jednak to także sprawia, że mam problem z tym, którego wybrać, zwłaszcza kiedy gra się czwórką z tyłu. Mam zaufanie do Toniego, wiem na co go stać. To bardzo ważne dla niego, że wszedł do gry bez wielu rozegranych spotkań i udało nam się zachować czyste konto.

– Myślę, że zagraliśmy dobry mecz, mamy rezultat po jaki tu przyjechaliśmy. Wracamy do siebie i cieszymy się, że daliśmy radę.

Źródło: Chelsea FC / Football London

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X