Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda - Chelsea24News
Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda
Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda

Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda

Czas na przedmeczowe wypowiedzi Franka Lamparda. The Blues już jutro zmierzą się z Rennes w ramach czwartej kolejki fazy grupowej Champions League. 

Kto nie zagra?

– Kai oraz Thiago wyruszą z nami do Francji, są w stanie zagrać. Christian nie poleci z nami na ten mecz, mam nadzieję że będzie w stanie znaleźć się w kadrze meczowej na spotkanie z Tottenhamem.

Tammy Abraham

– Jestem naprawdę zachwycony jego formą. Gra naprawdę dobrze. Łatwo było zapomnieć jak dobry był na początku poprzedniego sezonu, ponieważ miał trudniejsze momenty w końcówce. Trzeba jednak pamiętać, że to młody piłkarz. To w jak dobrej formie się znajduje widzę również na treningach.

Olivier Giroud

– Oli jest bardzo ważny dla naszej drużynie. To oczywiste, że chciałby grać więcej. Chcę aby był z nami i był gotów na to, aby grać. Mam bardzo dobre relacje z Francuzem, a jeżeli on uważa że jest inaczej, to możemy o tym porozmawiać. W poprzednim sezonie zagrał dla nas sporo spotkań.

Spotkanie z Tottenhamem

– Teraz skupiamy się wyłącznie na meczu z Rennes, mamy ogromny szacunek do tego rywala. Dopiero potem będziemy zajmować się Tottenhamem.

Defensywa – co się zmieniło?

– Stale analizowaliśmy naszą grę i trenowaliśmy, aby poprawić aspekty w których nie byliśmy dobrzy. Popełnialiśmy także proste błędy, takie jak w spotkaniach z Southampton czy West Bromem. Czasami bardzo niewielki błąd może skutkować utratą bramki, ważna jest również koncentracja. Ciężka praca na treningach sprawia, że jesteśmy w tym coraz lepsi. Drużyna musi być kolektywem.

Krytyka Masona Mounta

– Nie możemy mówić, że wszyscy krytykują Masona. Mamy ogromną bazę fanów, a media społecznościowe bardzo ułatwiły krytykowanie innych. Ja jestem zachwycony tym jakim piłkarzem jest Mason, tym jak dobre decyzje podejmuje na boisku, jak dobrze atakuje pressingiem – nie znam pomocnika, który robi to tak dobrze jak on. Wiem, że nadal może poprawić niemal każdy aspekt swojej gry, jednak już teraz ma ogromną jakość, a będzie tylko lepszy. Nie faworyzuję żadnego zawodnika, zwłaszcza kiedy mam tak dużą konkurencję o skład.

Thiago Silva

– Jest dla nas bardzo ważny. Wniósł do naszej drużyny doświadczenie i bycie liderem. Potrafi komunikować się po francusku i w innych językach.

Czy w przypadku zapewnienia sobie awansu dasz odpocząć piłkarzom w dwóch ostatnich meczach?

– Patrzę na terminarz i wiem, że będzie on dla nas morderczy. Zagramy z Arsenalem w Boxing Day, a potem po kilku dniach mamy kolejne spotkanie. Postaramy się wygrać ten mecz, a jeżeli to zapewni nam awans to na pewno dam odpocząć kilku piłkarzom, chcemy jednak wygrać naszą grupę. Wierzę w każdego piłkarza na którego postawię.

Rywalizacja Abrahama i Giroud

– Mamy rywalizację na pozycji napastnika. Widziałem wypowiedzi agenta Oliviera i nie myślałem o nich zbyt długo. To normalne, że Giroud chce grać, ale dla mnie najważniejsze jest to, aby posiadać mocny skład. Myślę, że on będzie jeszcze dla nas ważnym ogniwem.

Tottenham będzie miał mniej czasu na odpoczynek

– Trudno powiedzieć, nie wiem jaki skład wybierze Jose. To się okaże w poniedziałek. Myślę, że zdecyduje się na pewne rotacje.

Źródło: Football London

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW