Cesar Azpilicueta: Chcemy udowodnić, że jesteśmy najlepszą drużyną w Londynie - Chelsea24News
Cesar Azpilicueta: Chcemy udowodnić, że jesteśmy najlepszą drużyną w Londynie
Cesar Azpilicueta: Chcemy udowodnić, że jesteśmy najlepszą drużyną w Londynie

Cesar Azpilicueta: Chcemy udowodnić, że jesteśmy najlepszą drużyną w Londynie

Kapitan klubu podkreślił znaczenie niedzielnego meczu ze Spurs, mówiąc o nim jak okazji do pokazania, że to Chelsea jest najlepszym klubem w Londynie.

Obie drużyny z Londynu, są obok Liverpoolu wymieniane w gronie faworytów do mistrzostwa Anglii. Tottenham znajduję się obecnie na czele tabeli, lecz Chelsea traci do nich zaledwie dwa punkty. Kilka słów przed meczem zabrał kapitan The Blues, Cesar Azpilicueta.

– To jedno z tych spotkań, kiedy czuć coś zupełnie innego na Stamford Bridge. Każdy rok jest inny, lecz w ciągu ostatnich dwóch, trzech lat wygrywaliśmy z nimi i mam nadzieję, że powtórzymy to w niedzielę.

– Odkąd przybyłem do Chelsea, zawsze staram się zachować mentalność zwycięzcy w każdym meczu, aby na koniec sezonu skończyć z wygranym trofeum. Chcemy być topową drużyną, szczególnie w Londynie, bo będzie to oznaczać, że jesteśmy numerem jeden. O to właśnie walczymy. Jesteśmy w dobrej formie, poprawiamy się względem poprzedniego sezonu i osiągamy coraz wyższe poziomy.

Na Stamford Bridge powróci były trener Chelsea, który z klubem wygrał łącznie 6 tytułów, podczas dwóch pobytów. Mowa oczywiście o Jose Mourinho.

– Taki jest futbol. Jose ma tutaj świetną historię, jednak piłka idzie do przodu. Graliśmy przeciwko niemu, gdy trenował Manchester Untied, a teraz jest w Tottenhamie. Oczywiście jesteśmy profesjonalistami i chcemy wygrać ten mecz. Myślę, że Jose chce tego samego.

– Mecze przeciwko Spurs to za każdym razem derby, każdy to wie i każdy chce być ich częścią. Zarówno my jak i oni jesteśmy w dobrej formie. Cokolwiek się stanie, przed nami jeszcze długi sezon.

– Oczywiście w tak wielkich meczach jak ten, gdzie obie drużyny są w formie, dla każdego jest to ważne i mam nadzieję, że pokażemy wszystko co najlepsze.

Źródło: The Telegraph

O autorze

Lukasz Tryka

Kibicuję Chelsea od pamiętnego finału w 2012 roku. Za każdym razem wspieram trenera i piłkarzy jak tylko mogę. Futbol to moja pasja i cieszę się, że mogę działać na rzecz tak wielkiej społeczności. Lubię poznawać coraz to nowsze rzeczy oraz mieć wiele nowych zajawek. Kibicuję też kilku innym klubom jak Real Madryt czy Southampton. Jestem uczniem klasy maturalnej w liceum. Pozdrawiam!

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW