Derby Londynu na Stamford Bridge! Chelsea vs Tottenham - Premier League [zapowiedź] - Chelsea24News
Derby Londynu na Stamford Bridge! Chelsea vs Tottenham – Premier League [zapowiedź]
Derby Londynu na Stamford Bridge! Chelsea vs Tottenham – Premier League [zapowiedź]

Derby Londynu na Stamford Bridge! Chelsea vs Tottenham – Premier League [zapowiedź]

Pojedynki Chelsea z Tottenhamem zawsze dostarczają wielu emocji, a od niedawna ich starcia mają dodatkowe tło. Za sterami Kogutów stoi niemalże legendarny Portugalczyk – Jose Mourinho. Po drugiej stronie natomiast mamy Franka Lamparda. W ubiegłej kampanii to The Blues wyszli zwycięsko. Jakim wynikiem derby Londynu zakońćzą się tym razem?

Wiecie jak to jest, starcie pierwszego i trzeciego miejsca najbardziej emocjonującej ligi. Spotkanie na szczycie, które ma nam powiedzieć coś więcej o ‚cichych’ pretendentach do tytułu mistrzowskiego. W końcu ani jeden trener ani drugi nie mówi otwarcie o tym, że ich zespół pewnie włącza się do rywalizacji o tytuł. Zamiast tego, słychać bezpieczne odpowiedzi: że to jeszcze nie czas; ciężko będzie prześcignąć tak grający Liverpool czy Manchester City. Zarówno The Blues jak i Koguty dokonały znacznych wzmocnień. Co więcej, Tottenham w bezpośrednim pojedynkuokazał się być lepszym zespołem niż Czerwone Diabły Solskjaera, czy prowadzony przez Guardiolę Manchester City.

Stabilizacja i poważny test

Chelsea nie zaliczyła najlepszego startu sezonu w historii, jednak wszystko wskazuje na to, że ten burzliwy okres The Blues mają już za sobą. Dzięki nowemu bramkarzowi, czyste konta przeszły do porządku dziennego a pozostali piłkarze mogą skupić się na sianiu zamętu pod bramką rywali. Ekipa prowadzona przez Lamparda zdobyła na ten moment 22 bramki w lidze. Ostatnie 7 spotkań drużyny ze Stamford Bridge to conajmniej 2 gole. Jeśli już jesteśmy przy przyjemnych statystykach to warto zaznaczyć, że Chelsea nie przegrała od 10 spotkań, a obecnie na swoim koncie ma serię 6 zwycięstw z rzędu. Z konferencji prasowej dowiedzieliśmy się natomiast, że przeciw Tottenhamowi dostępni będą wszyscy zawodnicy.

Odświeżeni

Tak można określić zawodników Tottenhamu, jak i samego Jose Mourinho. Portugalczyk wreszcie zaczyna przypominać tego, kim był niemal całe życie – czyli The Special One. Mou znów jest kąśliwy dla prasy, a na równi z trzema punktami stawia więź z piłkarzami.  Korzysta na tym nie tylko on, ale i zawodnicy. Widać to chociażby po duecie Kane – Son. Ofensywni gracze Kogutów wyglądają jakby ktoś tchnął w nich drugie życie. Do bramki rywali trafiali w tym sezonie łącznie 16 razy. Jeśli chodzi o aktualne statystyki to Tottenham może poszczycić się najmniejszą liczbą straconych bramek.

Na Stamford Bridge nie zobaczymy Toby’ego Alderweirelda i Lameli.

Pierwszy gwizdek o 17:30.

 

O autorze

Avatar

Kibic Chelsea od lat 14. Na tym portalu moja działko to w znacznej mierze zapowiedzi. Poza samym pisaniem interesuje się retoryką oraz montażem wideo.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW