Konferencja przed meczem z Sevillą - Chelsea24News
Konferencja przed meczem z Sevillą
Konferencja przed meczem z Sevillą

Konferencja przed meczem z Sevillą

Jutro o 21, Chelsea podejmie Seville w meczu Ligi Mistrzów. Chelsea wprawdzie wywalczyła już sobie wyjście z grupy, ale zawodnicy The Blues na pewno nie zlekceważą przeciwnika z Hiszpanii. Zapraszam na konferencję z udziałem Franka Lamparda i Jorginho.

Drużyna

– Wszyscy są zdrowi i gotowi na mecz.

Rotacja zawodników

– Tak, będziemy rotować z kilku powodów. Jest kilku graczy, którzy grali bardzo dużo spotkań, a jest kilku takich, którzy bardzo chcą przebić się do składu.

John Terry w Derby

– Uważam, że jest on stworzony do bycia trenerem. Bardzo dobrze pracował w Aston Villi. Jest to dobra okazja by pokazać wszystkim jak jest naprawdę. Derby to świetny klub, a John będzie bardzo ambitny jeżeli przejmie stery tego klunu.

Motywacja piłkarzy na najbliższy mecz

– Pomimo tego, że mamy już awans zapewniony to chcemy wygrać grupę. Motywacją dla piłkarzy jest znalezienie się w wyjściowym składzie. Ciężko pracujemy i nie chcemy poprzestawać.

Billy Gilmour

– Jest zdrowy i zdolny do gry, znajdzie się również w kadrze na ten mecz. Byłoby świetnie gdyby zaliczył parę minut w najbliższych meczach grupowych. Billy ma świetne nastawienie i może rywalizować z innymi pomocnikami.

Sevilla

– Jest to świetna drużyna i mają wspaniałego trenera. Przypominają trochę drużynę z Premier League. Spodziewam się trudnego pojedynku.

Hudson-Odoi

– Ciężko było mi przekazać mu, że nie jest w kadrze na Spurs pomimo jego mentalności. Był jasnym punktem przeciwko Rennes i Newcastle. Staje się coraz lepszy i chce żeby ciągle się rozwijał. Musi pozostać w formie.

Sposób na wygranie meczu

– Naszym sposobem będzie zachowanie koncentracji i skupienia. Jeżeli zagramy na poziomie, jesteśmy w stanie rywalizować z nimi.

Hudson-Odoi o nie znalezieniu się w kadrze na Spurs

– Jestem świadomy poziomu Calluma, przyjął to spokojnie, ale to nie była łatwa rozmowa. Nie martwię się szumem wokół tej decyzji, muszę wybierać najlepszy skład.

Mecz na wyjeździe

– Jestem dumny z prowadzenia Chelsea w Lidze Mistrzów. Sevilla to piękne miasto, a granie na ich stadionie z taką historią to coś niesamowitego.

Hudson-Odoi, możesz powiedzieć na jakim poziomie się znajduje?

– Oczywiście, każdy ma taką samą drabinę do pokonania. Dostał się do drużyny, ale było wiele dywagacji na jego temat, a potem ta kontuzja. Teraz jego ciężka praca pokazała, że jest w stanie wrócić i musicie doceniać jego rozwój. Callum na pewno będzie grał, mamy szeroki skład i to musi być nasza siła, a nie słabość.

 

Tutaj Frank Lampard kończy, teraz będzie wypowiadał się Jorginho.

 

Rywalizacja o miejsce w składzie

– Uważam, że jest to dobre dla drużyny. Poziom drużyny wzrósł, więc poziom rywalizacji również rośnie. Wszystko działa tak jak powinno, musimy się po prostu bardziej starać by grać. Nie ma żadnej presji, to dla drużyny.

Granie mniej regularnie

– Każdy chce grać w każdym spotkaniu, ale najważniejsze jest wygrywanie. Ja się czuję w porządku, ciężko pracuje by być gotowym.

Kontuzje głowy

– Nikt z nas tego nie chce. Może się zdarzyć przypadkowo i jest mi przykro z tego powodu. Staramy się być ostrożni, ale takie rzeczy się zdarzają.

Sevilla

– Mamy ogromny szacunek do tej drużyny. Są świetnie zorganizowani i bardzo dobrze naciskają. Jest to football na wysokim poziomie, a my musimy wykreować swoje szanse.

Co jest możliwością tego składu?

– Mamy bardzo szeroki skład z wieloma młodymi talentami, z czego się cieszymy. Musimy wciąż się rozwijać i wygrywać kolejne spotkania.

Jesteście gotowi na Seville?

– Ja, jak i cały zespół jesteśmy. Ciężko pracowaliśmy, żeby wiedzieć jak mamy grać przeciwko nim. Są bardzo dobrzy, a to będzie dobre spotkanie, żeby wygrać.

Coś więcej nt. tego, co Chelsea może osiągnąć

– Z tak szerokim składem, jesteśmy w stanie rywalizować na wysokim poziomie. Musimy jednak patrzeć na każdy mecz indywidualnie. Po rocznej pracy z trenerem każdy zna już siebie lepiej, a trener może znaleźć sposoby na jeszcze lepszy rozwój.

Powiesz nad czym pracowaliście?

– Nie, to niespodzianka. Pracujemy taktycznie, ponieważ Sevilla jest bardzo dobrze zorganizowana.

VAR, ułatwienie czy nie?

– Moim zdaniem VAR pomaga, a przynajmniej stara się pomagać.

Podejmowanie Sevilli

– Jest to dla nas dobry moment, żeby się pokazać na tle trudnego rywala. Chcemy wygrać to spotkanie.

Późny gol dający zwycięstwo w meczu z Rennes

– Taki jest football i dlatego kocham piłkę nożną. Nigdy nie wiesz, co się wydarzy i to jest wspaniałe, ale w tym momencie tylko dla nas. Jestem bardzo szczęśliwy, że tego gola strzelił Oli. To mu się po prostu należało, za to jaką osobą jest. Daje bardzo dużo drużynie, nie tylko na boisku, ale i w szatni. Kiedy widziałem piłkę w siatce, byłem szczęśliwy bardziej niż on. Każdy go tutaj uwielbia, jest wspaniałym gościem.

Źródło: Football.london

 

O autorze

Grzegorz Biłas

Lubię zagrać koncert z zespołem, a w wolnej chwili piszę newsy. Trenuje crossfit, jestem weganinem i studentem prawa ;)

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW