Pomeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda - Chelsea24News
Pomeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda
Pomeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda

Pomeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda

Chelsea bardzo pewnie pokonała wczoraj Sevillę – czas na pomeczowe wypowiedzi menedżera The Blues.

Giroud

– To niesamowity występ w wykonaniu Oliviera, zdobycie czterech bramek na takim poziomie to coś niewiarygodnego. Zwłaszcza w meczu z tak silnym rywalem. Warto także podkreślić jak ładne były to trafienia, przy każdej z nich dał z siebie naprawdę dużo. Strzelił cztery bramki, otrzymał owacje na stojąco, jestem zachwycony występem Giroud.

– To niewiarygodny profesjonalista, wystarczy jednak spojrzeć na jego karierę, na to jak wiele osiągnął, jak wiele bramek zdobył w klubie i reprezentacji. Nie zawsze gra regularnie, jednak zawsze wiem, że mogę na niego liczyć, widzę to w sposobie jego trenowania, widzę jak wpływa na innych, niezależnie od tego czy akurat gra w pierwszym składzie.

– Grał dla nas bardzo dużo od restartu, miał ogromny wpływ na nasze wyniki. Jest także świetnym mentorem dla młodszych graczy. To po prostu kompletny występ z jego strony.

– Kiedy na szpicy masz takiego zawodnika jak Olivier, ważne jest to, aby mieć wokół niego energicznych piłkarzy, którzy będą w stanie wybiegać za niego, wspierać go. On ma atrybuty, które pozwalają mu doskonale panować nad piłką, ma jednak także jakość w polu karnym.

Wybory personalne

– Cieszy mnie ten mecz również z tego względu, że dokonałem aż dziewięciu zmian, ponieważ ci piłkarze także zasługiwali na grę, widzę bowiem jak trenują. Są piłkarze, którzy się poddają, kiedy nie grają zbyt wiele, dlatego wprowadzenie tylu zmian zawsze jest ryzykiem. Nam się to jednak opłaciło.

– W pierwszej połowie byliśmy bardzo dobrze zorganizowani, broniliśmy się dobrze, wyprowadzaliśmy kontrataki. Widziałem wiele pozytywnych aspektów w tym meczu, mam nadzieję że będziemy to kontynuować.

Skład na mecz z Leeds

– Kiedy dokonujesz tyle zmian w meczu masz nadzieję, że ci którzy grają mniej udowodnią ci, że zasługują na częstszą grę. Kiedy wybieram drużynę, zawsze staram się wybrać najlepszy skład na konkretny mecz, nie mam żadnych ulubieńców. Muszę wystawić najsilniejszą drużynę na papierze. Kiedy masz jednak graczy, którzy grają rzadziej, a potem przychodzi taki mecz jak dzisiejszy, to masz ogromny ból głowy. To jednak nie jest problem. Mamy świetnych graczy i każdy daje z siebie wszystko.

Postępy

– Jestem zadowolony z miejsca w którym się obecnie znajdujemy, to jednak oczywiste, że najważniejsze wyzwania w tym turnieju czekają nas na wiosnę. Wiemy już, że zakwalifikowaliśmy się do kolejnej rundy, mamy także pierwsze miejsce. To na pewno pomoże utrzymać wysoką pewność siebie. To jednak nie koniec naszego rozwoju, musimy stale nad tym pracować. Nie zamierzam dać ponieść się emocjom.

– Młodzi zawodnicy reagują na konkurencję w składzie, a ci bardziej doświadczeni wpływają na ich rozwój. Spójrz dzisiaj na Oliego, ale nie tylko na niego – dzisiaj dobre mecze zaliczyli również Jorginho, Rudiger, Azpilicueta czy inni.

– Musimy stale się poprawiać, ponieważ na tym etapie spotkania będą tylko trudniejsze. Jestem zadowolony z tego w jakim miejscu jesteśmy, jednak musimy myśleć jedynie o stałym progresie. To dla nas po prostu kolejny krok.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW