Premier League: Chelsea vs Leeds - zapowiedź spotkania - Chelsea24News
Premier League: Chelsea vs Leeds – zapowiedź spotkania
Premier League: Chelsea vs Leeds – zapowiedź spotkania

Premier League: Chelsea vs Leeds – zapowiedź spotkania

Po zagwarantowaniu sobie awansu z pierwszego miejsca w grupie E Ligi Mistrzów, Chelsea czeka ciężkie starcie z beniaminkiem w ramach Ligi Angielskiej. Czy The Blues zakończą weekend jako lider Premier League?

Ciężko w tym sezonie przejść obok meczów Chelsea obojętnie. Powodów jest wiele: uczucia żywione do klubu, poszczególnych piłkarzy, czy wydanych pieniędzy i chęci obserwacji kiedy to wszystko zacznie się psuć. Póki co The Blues pod wodzą Lamparda ma najwięcej zachowanych czystych kont z pośród drużyn w Premier League. A im dłużej trwa sezon tym drużyna ze Stamford Bridge gra lepiej. Ostatni ligowy mecz to derby na remis przeciw Tottenhamowi, który to obecnie przoduje w rodzimych rozgrywkach.

Jeśli chodzi natomiast o wszystkie rozgrywki to we wtorek Chelsea zmiażdżyła Sevillę 4:0 w walce o fotel lidera grupy E w Lidze Mistrzów. Wszystkie bramki zdobył Olivier Giroud, a tym samym stał się najstarszym zawodnikiem, kóry zdobył hat-tricka w tych rozgrywkach.

Dumne Pawie

Po raz pierwszy od maja 2004 roku Leeds przybędą na Stamford Bridge by walczyć o 3 punkty. Pawie pod wodzą Marcelo Bielsy stawiają twarde warunki w każdym meczu, bez względu na rangę rywala. Przekonać się o tym mogli obecni Mistrzowie Anglii, którzy o mały włos nie stracili punktów w meczu z beniaminkiem. Zespół Bielsy do tej pory oddał na bramkę rywali 153 strzały co obecnie jest drugim wynikiem w lidze. To niestety nie przekłada się na równie wysoką liczbę zdobytych bramek (17). Na Stamford Bridge nie zobaczymy prawdopodobnie Harrisona, Shackletona, Llorente i Hernandeza.

Najbogatsi (i nie mówię tu o ubiegłym oknie transferowym)

Chelsea to jedna z najbardziej prestiżowych dzielnic Londynu. Obecnie przepychem może pochwalić się także i londyński zespół. Frank Lampard na mecz z Pawiami będzie miał dostępnych do dyspozycji wszystkich zawodników. Podkreślam to gdzie tylko mogę, ale takie są fakty, że jeden zawodnik (Mendy) odmienił całą defensywę The Blues. Odmienił ją do takiego stopnia, że nawet para Christensen – Rudiger przestała przyprawiać o atak serca przy akcjach rywali.

Akcja nie tylko na boisku

Pojedynki Lamparda i Bielsy zawsze znajdą sposób, by było o nich głośno. Wcześniej Ci dwaj trenerzy mierzyli się w Championship, a ich starciom towarzyszyła m.in afera szpiegowska, czy play-offy do Premier League.

Pierwszy gwizdek o 21:00 w sobotę.


 

 

 

 

O autorze

Avatar

Kibic Chelsea od lat 14. Na tym portalu moja działko to w znacznej mierze zapowiedzi. Poza samym pisaniem interesuje się retoryką oraz montażem wideo.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW