Abraham zdradza jak Lampard i Giroud pomagają mu się rozwijać - Chelsea24News
Abraham zdradza jak Lampard i Giroud pomagają mu się rozwijać
Abraham zdradza jak Lampard i Giroud pomagają mu się rozwijać

Abraham zdradza jak Lampard i Giroud pomagają mu się rozwijać

Tammy Abraham w ostatnim wywiadzie zdradził jak obecność niektórych osób sprawia, że staje się coraz bardziej kompletnym zawodnikiem.

23-latek strzelił 5 bramek we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie, ale jego poprawa gry tyłem do bramki, wybieganie za plecy obrońców, zakładanie pressingu na rywala i tworzenie szans dla innych, to jest to co, Frank najbardziej podziwia u Anglika.

Wyłączając ze statystyki rzuty karne, Tammy w Premier League strzela bądź asystuje co 136 minut. Jest to najlepsza statystyka w klubie.

Pomimo wzmocnień dokonanych tego lata, Abraham na 17 możliwych spotkań nie zagrał tylko w dwóch meczach.

– Czuję się dobrze. Mamy nową, świeżą drużynę złożoną z ludzi, którzy chcą wygrywać. Napędzamy siebie nawzajem i chcemy być najlepsi.

– Czujemy satysfakcję bo cały czas jesteśmy nową drużyną. Ciągle się uczymy i poznajemy siebie nawzajem. Chcemy cały czas się rozwijać.

Pomimo debiutu w barwach Chelsea cztery i pół roku temu, Tammy Abraham skończył w październiku dopiero 23 lata. W tym samym wieku Didier Drogba grał w Le Mans w drugiej lidze Francuskiej, a Jamie Vardy reprezentował Stocksbridge Park Steels. Młody Anglik ma w barwach Chelsea ponad 20 bramek, ale wie, w których aspektach może się poprawić.

– Ciągle jest pare rzeczy, które mogę poprawić. Jestem wysoki więc wiem, że mogę strzelać więcej z główek, chce również rozwinąć się w grze tyłem do bramki, co jest kluczowe dla robienia miejsca innym.

– Uważam, że jak na wysokiego gościa mam dobrą stopę i wiem gdzie jest bramka.

Chęć rozwoju personalnego jest bardzo ważna, a korzystając z doświadczenia Lamparda i Giroud można być tylko lepszym.

– Lampard powiedział mi: „pracuj tak ciężko jak się tylko da”. Wie, że potrafię strzelać gole i teraz mam skupiać się na innych aspektach gry. Zawsze byłem zawodnikiem skupionym na bramkach i czasami zapominam o innych rzeczach.

Następnym wzorem dla Abrahama jest Oliver Giroud. Pomiędzy dwójką graczy jest świetna relacja, która mogła być widziana np. w ostatnim meczu przeciwko Sevilli.

– Oczywiście, nauczyłem się wiele od niego. Jest kimś kogo widziałem oglądając telewizję, gdy dorastałem, więc bardzo się cieszę, że mogę z nim codziennie trenować. Lubię go oglądać i podkradać pomysły, które następnie mogę wdrożyć do gry. Patrzę jak przetrzymuje piłkę i chce grać tak samo.

– Olivier ciągle daje mi wskazówki. Wracaliśmy samolotem z Newcastle i zapytałem się go, co sądzi o mojej główce, która została obroniona. Jego konstruktywna krytyka sprawiła, że wiem nad czym mam pracować, żeby zdobywać więcej bramek.

Teraz, przed meczem z Leeds Frank Lampard ma ból głowy, kogo wystawić w podstawowym składzie. Dla obydwu graczy będzie to na pewno ciężkie spotkanie.

– Są bardzo dobrym zespołem. Byłem trochę za młody, żeby oglądać ostatnie spotkanie pomiędzy Chelsea, a Leeds w lidze, ale grałem przeciwko nim w Championship. Byli świetni, a teraz są na jeszcze wyższym poziomie.

– Spotkają się dwa dobre zespoły, zespoły, które grają świetną piłkę i chcą wygrywać. Będzie ciężko, ale musimy wyjść z wiarą w swoje umiejętności i przekonaniem, że wygramy ten mecz.

Źródło: Chelsea Official Site

O autorze

Grzegorz Biłas

Lubię zagrać koncert z zespołem, a w wolnej chwili piszę newsy. Trenuje crossfit, jestem weganinem i studentem prawa ;)

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW