Były zawodnik Chelsea porównuje Gilmoura do Pirlo! - Chelsea24News
Były zawodnik Chelsea porównuje Gilmoura do Pirlo!
Były zawodnik Chelsea porównuje Gilmoura do Pirlo!

Były zawodnik Chelsea porównuje Gilmoura do Pirlo!

W ten weekend ukazał się wywiad z Davidem Speedie’em, zawodnikiem Chelsea z lat 80. Podczas rozmowy mówił wiele o obecnej drużynie, lecz jako Szkot skupił się w szczególności na rozwoju Billy’ego Gilmoura.

Speedie powiedział, że był świadomy talentu Gilmoura już kiedy występował w młodzieżowym zespole Rangers FC i ucieszył się, że sposród wszystkich zainteresowanych nim zespołów Billy wybrał właśnie Chelsea.

– Porównam go z Pirlo, legendarnym włoskim pomocnikiem, ponieważ obaj za każdym razem kiedy podają piłkę, momentalnie chcą ją z powrotem. Nie ma znaczenia gdzie jest zagrywana piłka, on zawsze jest najbliżej, żeby ją odzyskać.

– Billy przypomina mi właśnie Pirlo, chociaż jest dużo mniejszy – dodaje z uśmiechem.

Pomimo faktu, że Pirlo także nie jest wysoki, porównanie jest w pełni zrozumiałe. Zapał Gilmoura i jego chęć odebrania piłki na całej szerokości boiska, są niezwykłe dla gracza w każdym wieku. Dlatego widok nastolatka krzyczącego do obrońców o podanie jest naprawdę wyjątkowy.

Billy może wrócić z kontuzji już w następnym tygodniu i wtedy będziemy mogli naprawdę obserwować rozwój jego kariery, po wcześniejszym, obiecującym falstarcie.

Źródło: chelsea-news.co

 

 

O autorze

Avatar

Zagorzały fan Chelsea od 2 klasy podstawówki. KTBFFH

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW