Frank Leboeuf: Kante był kluczową postacią w wygranej z Leeds - Chelsea24News
Frank Leboeuf: Kante był kluczową postacią w wygranej z Leeds
Frank Leboeuf: Kante był kluczową postacią w wygranej z Leeds

Frank Leboeuf: Kante był kluczową postacią w wygranej z Leeds

Były piłkarz Chelsea uważa, że to właśnie jego rodak w znaczący sposób pomógł wygrać mecz z drużyną Marcelo Bielsy. Według Francuza, kluczem było pokonanie Kalvina Phillipsa w środku pola.

Jeżeli chodzi o jakieś przebojowe akcje, jak sprinty Pulisica czy Wernera, to jest to rzadki widok u Kante, jednak i tak jest jednym z kluczowych elementów układanki Franka Lamparda. Według Leboeufa, to 29-latek odegrał kluczową rolę w sobotnim zwycięstwie.

– Chelsea powinna zamknąć mecz wcześniej, strzelając kilka bramek. Ale jestem zadowolony z tego co widziałem.

– Myślę, że kluczowym elementem spotkania było wyłączenie z gry Kalvina Phillipsa, co uczynił Kante. Dzięki temu, Leeds nie mogło grać tak jak w poprzednich meczach. To była prawdziwa walka w środku pola. Mogliśmy zauważyć, że Phillips nie kierował grą Leeds jak zawsze. To było kluczowe, by odnieść zwycięstwo w tym meczu.

N’Golo zaliczył więcej odbiorów (cztery), niż jakikolwiek inny piłkarz Chelsea, dorzucając do tego jeden przechwyt. Poza Wernerem, Francuz jest jedynym piłkarzem który zagrał we wszystkich meczach Premier League.

Źródło: The Chelsea Chronicle

O autorze

Lukasz Tryka

Kibicuję Chelsea od pamiętnego finału w 2012 roku. Za każdym razem wspieram trenera i piłkarzy jak tylko mogę. Futbol to moja pasja i cieszę się, że mogę działać na rzecz tak wielkiej społeczności. Lubię poznawać coraz to nowsze rzeczy oraz mieć wiele nowych zajawek. Kibicuję też kilku innym klubom jak Real Madryt czy Southampton. Jestem uczniem klasy maturalnej w liceum. Pozdrawiam!

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW