Kante: Mamy mocną drużynę - Chelsea24News
Kante: Mamy mocną drużynę
Kante: Mamy mocną drużynę

Kante: Mamy mocną drużynę

N’Golo Kante gra już w barwach Chelsea od 2016r. Francuz jest świadomy, czego klub potrzebuje żeby grać na najwyższym poziomie i widzi ogromną moc w obecnej drużynie.

Kante wygrał z Chelsea tytuł Premier Leauge w sezonie 2016/2017, co było jego drugim pucharem mistrzowskim z rzędu. Obecna forma pomocnika zasługuje na pochwały, ale Kante uważa, że to zasługa całej drużyny.

– Z pewnością mamy świetny skład. Każdy z nas jest w to zaangażowany. Jako gracze wiemy, co jest potrzebne by występować w pierwszej 11. i co powoduje, że siedzisz na ławce. Wszystko zależy od trenera, ale gdy pojawiamy się na boisku, każdy z nas daje siebie wszystko.

– Mamy dużo nowych graczy, ale jak na razie radzą sobie bardzo dobrze. Czujemy się dobrze razem ze sobą. Oni już są częścią drużyny, nie patrzymy na nich jak na świeżaków ponieważ każdy jest w dobrej formie i chce jak najlepiej dla klubu.

– W tym sezonie jest wiele drużyn na czele tabeli z minimalną różnicą punktową. Oznacza to, że sezon jest ciągle otwarty dla wszystkich, więc cieszymy się, że jesteśmy w tej grupie.

Chelsea zakończyła kolejkę na 3 miejscu w tabeli, 2 punkty za Tottenhamem i Liverpoolem. W wygranym 3-1 spotkaniu przeciwko Leeds, Christian Pulisic stał się 13. graczem, który zdobył gola dla The Blues w tym sezonie. Druga drużyna w tej statystyce ma 9. takich zawodników. Kolejnym graczem, który może się znaleźć na tej liście to właśnie N’Golo Kante.

– W tym sezonie nie miałem zbyt wielu szans na zdobycie gola, ale jeżeli inni strzelają, a my wygrywamy, moje bramki nie mają znaczenia.

– Jest to bardzo dobry znak, że wielu graczy wpisuje się na listę strzelców. W dalszym ciągu najważniejszy jest rezultat i jesteśmy szczęśliwi, że wszystko idzie po naszej myśli. Tak naprawdę nie jest ważne, kto końcowo strzeli bramkę.

Źródło: Chelsea Official Site

O autorze

Grzegorz Biłas

Lubię zagrać koncert z zespołem, a w wolnej chwili piszę newsy. Trenuje crossfit, jestem weganinem i studentem prawa ;)

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW