Manuel Neuer pełny podziwu dla Edouarda Mendy'ego - Chelsea24News
Manuel Neuer pełny podziwu dla Edouarda Mendy’ego
Manuel Neuer pełny podziwu dla Edouarda Mendy’ego

Manuel Neuer pełny podziwu dla Edouarda Mendy’ego

Bramkarz Bayernu Monachium jest pełny podziwu, po początku sezonu w wykonaniu Senegalczyka. Pomimo straty bramki w meczu z Leeds, Mendy nadal ma najwięcej czystych kont, niż inny bramkarz Premier League (pięć).

Zanim Mendy zadebiutował w Chelsea, ominął 4 spotkania na domowym podwórku, co jeszcze mocniej potwierdza to, jak radzi sobie w drużynie The Blues. Dołączenie na Stamford Bridge Thiago Silvy równie mocno poprawiło jakość defensywy, jednak przeczucie, że za plecami mają bramkarza potrafiącego uratować zespół, z pewnością dodaje im pewności siebie.

W międzyczasie Edu zbiera pochwały od trenerów, ekspertów czy innych bramkarzy, jak np. Manuel Neuer, który zalicza Senegalczyka do grona elit.

– W tym momencie jest wielu bramkarzy na poziomie klasy światowej. Dla przykładu Edouard Mendy, który dołączył do Chelsea z Rennes.

– To piłkarz którego widzieliśmy tylko na boiskach Ligue 1, dołączył do wielkiego klubu i świetnie sobie radzi. Dobrze widzieć coś takiego. Ogólnie cieszę się, że możemy oglądać wielu bramkarzy na wysokim poziomie, ponieważ jesteśmy jak bracia.

Dla Mendy’ego, wsparcie od bramkarza, który bezapelacyjnie od kilku lat znajduje się w czołówce golkiperów, jest czymś naprawdę wielkim. Senegalczyk w 13 rozegranych spotkaniach dla Chelsea, dziewięć razy zachował czyste konto oraz puścił cztery bramki.

Źródło: L’Equipe

O autorze

Lukasz Tryka

Kibicuję Chelsea od pamiętnego finału w 2012 roku. Za każdym razem wspieram trenera i piłkarzy jak tylko mogę. Futbol to moja pasja i cieszę się, że mogę działać na rzecz tak wielkiej społeczności. Lubię poznawać coraz to nowsze rzeczy oraz mieć wiele nowych zajawek. Kibicuję też kilku innym klubom jak Real Madryt czy Southampton. Jestem uczniem klasy maturalnej w liceum. Pozdrawiam!

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW