Lampard o terminarzu w grudniu i Świętach w okresie pandemii - Chelsea24News
Lampard o terminarzu w grudniu i Świętach w okresie pandemii
Lampard o terminarzu w grudniu i Świętach w okresie pandemii

Lampard o terminarzu w grudniu i Świętach w okresie pandemii

Kalendarz The Blues w najbliższych dniach jest bardzo napięty.  W trzy tygodnie, Chelsea rozegra aż 6 spotkań. Frank Lampard opowiada jak zamierza prowadzić drużynę w tym ciężkim okresie.

Jutro The Blues wyruszą na Merseyside, gdzie zmierzą sie z Evertonem, a następnie czekają nas spotkania z: Wolves, West Hamem, Arsenalem, Aston Villą i Manchesterem City na samym początku stycznia.

Nie ma co ukrywać, grudzień dla piłkarzy z Premier League to naprawdę morderczy miesiąc. Dla wielu nowych zawodników Chelsea będzie to nowość, ale trener uważa, że ten dziwny sezon nauczył już piłkarzy jak zarządzać swoimi siłami.

– Cały czas myślimy o rozkładzie sił, ponieważ cały ten sezon wygląda jak okres świąteczny. Gramy praktycznie co 3 dni, dochodzą do tego przerwy reprezentacyjne, a powiedzmy sobie szczerze- czasu na dojście do siebie nie ma i taka jest prawda. Odpowiedni zarządzanie składem jest najważniejsze.

– Treningi często wyglądają bardziej jak odpoczynek niż prawdziwa praca. Musimy patrzeć na cały skład jakim dysponujemy, żeby każdy piłkarz był na swoim optymalnym poziomie. To się akurat nie zmienia.

Dla graczy takich jak Timo Werner, Hakim Ziyech, Kai Havertz i Thiago Silva, doświadczenie Brytyjskiej zimy po raz pierwszy może być psychicznym i fizycznym testem.

Z związku z brakiem sezonu przygotowawczego i napiętym terminarzem, w Premier League bardzo dużo graczy doznaje kontuzji mięśniowych, z tego powodu skupienie się na meczach i odpoczynek, gdzie tylko jest to możliwe jest bardzo trudne do osiągnięcia.

– Mentalnie to będzie zupełnie inne przeżycie dla tych piłkarzy, ale jeżeli przychodzisz do Premier League, która dla mnie jest najlepszą ligą na świecie, musisz być gotowy na wyzwania.

– Na ten moment mogę powiedzieć, że drużyna jest bardzo zmotywowana, żeby przejść przez ten okres.

Z powodu pandemii koronawirusa, nie zobaczymy w tym sezonie wielu normalnych rzeczy dla okresu Bożonarodzeniowego. Społeczna izolacja spowodowała brak organizacji spotkań pracowniczych i to samo będzie miało w przypadku spotkań piłkarzy i nie zobaczymy już takich obrazków, jak chociażby w tamtym roku.

– Mamy w tym roku wiele nowych nabytków i nową drużyną, strasznie nam przykro, że możliwości do wspólnej integracji zostało bardzo mocno ograniczone.

– Okres świąteczny to jeden z najgorszych okresów pandemii, ale wszyscy są tym dotknięci, nie ma wyjątków.

– Teraz, piłkarze są wzorem do naśladowania dla innych i dla swojej kariery muszą podejmować odpowiednie kroki, zwłaszcza w tym napiętym okresie. Muszą żyć inaczej niż wszyscy.

– Muszę z nimi porozmawiać o ich systemie wartości i mieć na uwadze ich obowiązki, które muszą spełniać.

Źródło: Chelsea Official Site

 

O autorze

Grzegorz Biłas

Lubię zagrać koncert z zespołem, a w wolnej chwili piszę newsy. Trenuje crossfit, jestem weganinem i studentem prawa ;)

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW