Silva: Ancelotti doradził mi, abym obserwował Maldiniego - Chelsea24News
Silva: Ancelotti doradził mi, abym obserwował Maldiniego
Silva: Ancelotti doradził mi, abym obserwował Maldiniego

Silva: Ancelotti doradził mi, abym obserwował Maldiniego

Już dzisiaj wieczorem Chelsea mierzy się z Evertonem. Od grudnia zeszłego roku trenerem „The Toffees” jest Carlo Ancelotti. Włoski szkoleniowiec w latach 2009/2011 pracował na Stamford Bridge, lecz swoją „markę” wyrobił sobie w Milanie, gdzie zdobywał mistrzostwo Włoch i puchar Ligi Mistrzów.

Podczas swojego pobytu w Mediolanie trenował obecnego piłkarza „The Blues” – Thiago Silvę. Później kariery dwóch dżentelmenów przecięły się ponownie w Paryżu. W wywiadzie dla 5th Stand Brazylijczyk wspomina swoją współpracę z obecnym trenerem Evertonu.

–  Jest mi bardzo bliski. Cieszę się, że mogłem z nim pracować w Milanie i PSG. Szczególnie wspominam czas w spędzony Mediolanie, ponieważ  trafiłem tam bezpośrednio z brazylijskiego Fluminense, a przez pierwsze 6 miesięcy nie mogłem grać, gdyż do rozgrywek zgłoszono już maksymalną liczbę zawodników spoza Unii Europejskiej.

– Przez te 6 miesięcy jedynie trenowałem a Carlo zabierał mnie na każdy mecz. Powiedział, że muszę wkomponować się do drużyny tak szybko, jak to możliwe i udzielił mi rady, którą pamiętam, jakby to było wczoraj. Powiedział: ‚Thiago, po pierwsze naucz się języka a ja wezmę cię na każdy nasz mecz, nawet wyjazdowy, żebyś mógł obserwować Maldiniego’

– Więc nauczyłem się włoskiego i patrzyłem na styl gry Maldiniego. Miał już wtedy 40 lat, ale grał bardzo dobrze. Było to dla mnie niesamowitym doświadczeniem w procesie uczenia się. Może Maldini nie ma pojęcia, że Carlo mi tak doradził, ale moje pierwsze 6 miesięcy spędziłem na uczeniu się teorii i trenowaniu u boku najlepszych defensorów na świecie, szczególnie u boku jednego z najlepszych w historii.

– Carlo miał ogromny wpływ na mój rozwój na przestrzeni lat, które spędziłem tutaj, w Europie, grając na najwyższym poziomie. Zawdzięczam to Ancelottiemu.

Źródło: Chelsea Official Site

 

O autorze

Paweł Gruchalski

Fan The Office i filmografii Jordana Peele'a. Zaczynam pisać newsy, dużo podróżuję i interesuję się lingwistyką.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW