Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda - Chelsea24News
Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda
Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda

Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda

Już jutro spotkanie z Wolverhampton. Czas więc na konferencję prasową Franka Lamparda.

Wieści o śmierci Gerarda Houlliera

– To bardzo smutne. Spotkałem się z nim na boisku, jak i poza nim. Był prawdziwym dżentelmenem, kimś wielkim w świecie piłki. Wyrazy szacunku dla całej rodziny ode mnie, jak i od całego klubu.

Atletico w 1/8 Ligi Mistrzów

– Dużo osób uważa, że to najtrudniejszy rywal na jakiego mogliśmy trafić. Jednak wszystkie drużyny czy wybory są trudne w Lidze Mistrzów. Musimy uwierzyć w siebie, bo jest jak jest.

– Są na czele tabeli w lidze, a rok temu wyeliminowali Liverpool. Mają doświadczenie oraz jakość, na papierze jedna z najsilniejszych drużyn. Musimy wyjść i dobrze wykonać naszą pracę.

Powrót na właściwe tory po meczu z Evertonem

– Premier League jest niewybaczalna. Nie byliśmy na najwyższym poziomie w sobotę i zostaliśmy pokonani.  Musimy się podnieść i iść dalej. Następny mecz zawsze jest tym najważniejszym. Nie możesz jechać na mecz z Evertonem i spodziewać się wszystkiego, jeśli nie zagrasz.

Londyn w tierze 3 – znów brak kibiców na stadionach

– Jeśli tak się stanie, to będzie musiało tak być. To nieco rozczarowujące, ponieważ powinno to być równe szanse dla kibiców w całym kraju. Nie żebym mówił rządowi co mają robić, jednak możemy mieć pod kontrolą 2 tysiące fanów na stadionie. To niefortunne zdarzenie. Wymyślamy wszystko na bieżąco. Możesz kontrolować tę sytuację? Kluby pokazały, że mogą. Chciałbym wiedzieć, czy można coś zrobić, aby na stadionie było chociaż 2 tysiące fanów.

Ważne, aby pozostać w wyścigu o tytuł? 

– Zdecydowanie. Przed zdobyciem tytułu jest długa droga, rozumiem pewne elementy. Są trudne momenty. Jednym z nich jest szybki powrót na właściwą ścieżkę po przegranym meczu oraz by utrzymać dobre wyniki w takim okresie jak Święta.

Sytuacja Pulisica

– Nie był dostępny z powodu problemów ze ścięgnem udowym, ale trenował w sobotę. Jest w składzie na jutro, ale nie zdecydowałem jeszcze czy zagra od pierwszej minuty, czy nie. To pozytywna wiadomość na przestrzeni weekendu.

Ziyech i Hudson-Odoi niedostępni, może zmiana systemu?

– Nie w tak krótkim okresie, gramy dobrze. Hakim odgrywał kluczową rolę, a nagle zostaliśmy bez skrzydłowych. W sobotę ta formacja nie była jednorazowa, cały czas ją dopracowujemy i podążamy tą drogą. Mamy graczy, którzy na spokojnie mogą w niej zagrać.

Problem z kreatywnością pod nieobecność Ziyecha?

– Było czuć, że Everton gra podobnie do Tottenhamu, i jeśli inni oglądali ten mecz, będą chcieli pozbyć się naszych mocnych stron. Musimy znaleźć inne rozwiązania i mieć pewność, że zadziałają. Na najwyższym poziomie musimy znaleźć odpowiednią drogę. Nie możemy używać pretekstu, że nie mamy skrzydłowych. To niefortunne, ale mamy piłkarzy, którzy mogą grać na tych pozycjach. Wierzymy jednak, że powrócą do nas jak najszybciej.

Źródło: Football London

O autorze

Lukasz Tryka

Kibicuję Chelsea od pamiętnego finału w 2012 roku. Za każdym razem wspieram trenera i piłkarzy jak tylko mogę. Futbol to moja pasja i cieszę się, że mogę działać na rzecz tak wielkiej społeczności. Lubię poznawać coraz to nowsze rzeczy oraz mieć wiele nowych zajawek. Kibicuję też kilku innym klubom jak Real Madryt czy Southampton. Jestem uczniem klasy maturalnej w liceum. Pozdrawiam!

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW