Lampard: Liga jest coraz trudniejsza, więc musimy ciągle się rozwijać - Chelsea24News
Lampard: Liga jest coraz trudniejsza, więc musimy ciągle się rozwijać
Lampard: Liga jest coraz trudniejsza, więc musimy ciągle się rozwijać

Lampard: Liga jest coraz trudniejsza, więc musimy ciągle się rozwijać

Z powodu niestandardowych okoliczności, w których ten sezon jest rozgrywany, jak i rozwoju najlepszych drużyn Premier League, Frank Lampard uważa, że te rozgrywki będą bardziej wyrównane niż te w ostatnich latach.

Obecny mistrz ligi, Liverpool, stracił już 11 punktów, czyli tylko o 4 mniej niż przez cały sezon 2019/2020, a Manchester City, przegrał już dwa spotkania i zremisował 4-krotnie.

Równocześnie, Tottenham i Leicester notują mocny początek, a kluby takie jak Southampton, West Ham i Everton znajdują się na pierwszych siedmiu miejscach tabeli.

The Blues zajmują obecnie 5. miejsce ze stratą 3 punktów do lidera.

Na tym samym etapie poprzedniego sezonu byliśmy 8 punktów za Liverpoolem.

Frank Lampard uważa, że w tym sezonie będzie potrzebne mniej punktów do wygrania ligi niż w poprzednich latach, ale pomimo tego, nie widzi swojej drużyny jako mocnego kandydata do zdobycia mistrzostwa.

– Wszyscy widzą, gdzie jesteśmy w tym sezonie, a doświadczyliśmy tego w meczu z Evertonem.

– Mają bardzo dobrych piłkarzy, zainwestowali w lato, są zorganizowani i sprawili nam trudność. Oglądając inne mecze zobaczycie to samo. Drużyny ciągle się poprawiają i liga jest naprawdę trudna.

– Nasze przygotowania do sezonu były nieco inne niż zawsze, więc rozwijamy się w trakcie. Straciliśmy parę punktów, których może nie powinniśmy tracić.

– Całościowa liczba punktów będzie w tym sezonie mniejsza, ale to nie zmienia faktu, że ciągle musimy być na poziomie i się rozwijać.

Wielu ekspertów po rozpoczęciu sezonu zmienili swoje opinie, co do Chelsea. The Blues zaliczyli ostatnio 12. meczów bez porażki, seria ta skończyła się w meczu z Evertonem.

Teraz, wymienia się Chelsea jako kandydata do tytułu. Trener Chelsea jest jednak innego zdania.

– Po prostu tego nie widzę, ale nie umniejszam nic swojej drużynie.

– Niektórzy mówią, że mamy najsilniejszy skład w całej lidze, że możemy bez problemu zmieniać piłkarzy na wielu pozycjach, ale Ci sami ludzie mówili, że piłkarzy się nie nadają po remisach z Southampton czy West Bromem.

– Narracja zmieniła się bardzo szybko, ale to nie ma znaczenia, liczy się, to co na boisku. Rozglądam się i widzę wiele mocnych drużyn, które wygrywały trofea w poprzednich latach.

– Są drużyny, które mogą mieć najlepszych zawodników na ławce, mają piłkarzy, którzy wygrywali Ligę Mistrzów. Nie jesteśmy na tym etapie jeszcze, ale mam nadzieję, że się tam kiedyś znajdziemy.

– Mamy wielu nowych piłkarzy, a ludzie lubią patrzeć na cenę transferu. Nie zapominajmy, że wielu z nich to młodzi piłkarze, którzy potrzebują trochę więcej czasu.

– Wierzę, że się poprawimy, ciągle to robimy, ale porównywać się do najlepszych będziemy mogli wtedy, kiedy coś wygramy.

Źródło: Chelsea Official Site

O autorze

Grzegorz Biłas

Lubię zagrać koncert z zespołem, a w wolnej chwili piszę newsy. Trenuje crossfit, jestem weganinem i studentem prawa ;)

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW