Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda - Chelsea24News
Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda
Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda

Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda

Już w poniedziałek Chelsea zmierzy się z West Hamem – czas więc na przedmeczowe wypowiedzi Franka Lamparda.

Mecz z West Hamem ważniejszy niż inne?

– Gdybym miał być szczery, to te mecze znaczyły dla mnie bardzo dużo gdy byłem piłkarzem, teraz kiedy jestem menedżerem nie ma znaczenia z kim gramy. Być może się zmieniłem, a może po prostu skupiam się wyłącznie na swoim klubie.

– Do spotkań z West Hamem podchodziłem personalnie gdy byłem piłkarzem, ponieważ grałem w tej drużynie. Teraz już tak nie patrzę. To po prostu kolejne spotkanie, zwłaszcza że przegraliśmy dwa ostatnie mecze. Potyczka z West Hamem jest ważna właśnie z tego powodu, chcemy wrócić na ścieżkę zwycięstw.

David Moyes

– Myślę, że on wykonuje wspaniałą pracę. Mają także świetnych piłkarzy, grają z konsekwencją, to naprawdę imponujące.

– Mają doświadczonego menedżera, bardzo dobrego szkoleniowca, który znacznie poprawił ich grę. Są bardzo dobrze zorganizowani, trudno się przeciwko nim gra, są mocni w kontrze, dobrze biją stałe fragmenty gry. Są po prostu mocną drużyną.

Havertz

– Myślę że formacja 4-3-3 pasuje do niego. Przed zachorowaniem na COVID grał bardzo dobrze na pozycji ósemki po prawej stronie. Uważam także, że on jest w stanie grać na wielu pozycjach, czasami jednak warto mieć pewną konsekwencję w grze na jednej pozycji i właśnie chcę to uzyskać.

– Należy pamiętać, że Kai nie miał okresu przygotowawczego w naszym klubie, zaczął sezon z marszu, potem zachorował, a teraz wraca i musi mierzyć się z ogromną presją ze względu na swoją cenę. Trzeba mieć to wszystko w pamięci.

– Niektórzy wielcy gracze w historii Premier League potrzebowali sporo czasu, aby się zaaklimatyzować. Nie mówię, że w przypadku Kaia także będziemy musieli czekać, jednak należy dać mu czas na to, aby sobie wszystko ułożył i odpowiednio wszedł w ligę. Jestem szczęśliwy że go mamy i nie mam żadnego problemu z jego grą. Fani muszą dać mu trochę czasu.

Werner

– Timo grał dla Lipska oraz reprezentacji Niemiec na różnych pozycjach – grał jako dziewiątka, grał na skrzydle, grał czasami za plecami innego napastnika, nie sądzę więc aby pozycja była jego problemem. Zwłaszcza, że korzystamy z niego na różnych pozycjach i z różnymi partnerami. Każdy napastnik chce regularnie zdobywać bramki, trzeba jednak zachować pewność siebie w trudnym momencie, kiedy wszystko idzie nie tak, każdy snajper ma takie momenty. Nie ma zawodnika, który strzela w każdym meczu, nie mam więc problemu z gorszą serią Timo. On po prostu musi być cały czas pewny siebie, stale atakować te same obszary boiska, a gole przyjdą, nie mam co do tego wątpliwości.

Ziyech i Hudson-Odoi

– Dołączyli do treningów z drużyną i trenowali z pełnym zaangażowaniem, zobaczymy więc czy będą w stanie być w kadrze na West Ham.

Pięć zmian

– Uważam że większa liczba możliwych zmian w meczu byłaby korzystna dla piłkarzy.

Declan Rice

– To fantastyczny piłkarz zarówno w West Hamie, jak i reprezentacji narodowej. Cieszę się tym, że mu się udało po odejściu z Chelsea. To pokazuje jak wspaniały ma charakter. Na pewno jednak nie możemy mówić, że powinniśmy żałować, akademia Chelsea jest jedną z najlepszych na świecie, więc stale produkuje zawodników, którzy mogą grać na najwyższym poziomie. Czasami trudno wybrać piłkarza, którego należy się pozbyć oraz tego, któremu warto dać szansę.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW