Przełamanie w derbach - Chelsea ogrywa West Ham! - Chelsea24News
Przełamanie w derbach – Chelsea ogrywa West Ham!
Przełamanie w derbach – Chelsea ogrywa West Ham!

Przełamanie w derbach – Chelsea ogrywa West Ham!

Dzisiejsze spotkanie było dla Chelsea niezwykle ważne – zwycięstwo pozwalało zakończyć serię porażek, a na dodatek oznaczałoby znaczny awans w tabeli. Każdy jednak wiedział, że nie będzie to łatwy pojedynek.

Pierwszy kwadrans w wykonaniu The Blues naprawdę mógł się podobać – Chelsea atakowała i tworzyła szanse, wydawało się jedynie kwestią czasu to, aż gospodarze zdobędą pierwszego gola. Tak właśnie było w dziesiątej minucie. Thiago Silva wykorzystał znakomite dośrodkowanie Masona Mounta i głową skierował piłkę do siatki.

The Blues przez moment nadal atakowali, jednak potem wyraźnie oddali pole gry i zaczęli z większym respektem rozgrywać to spotkanie. Zawodnicy gości poczuli krew i tworzyli co jakiś czas okazje. Dwie z nich zakończyły się bramkami – obie jednak nie zostały uznane przez arbitra. Najpierw Rice został złapany na spalonym, a Bowen faulował Thiago Silvę.

W drugiej połowie mecz był bardzo wyrównany, byliśmy świadkami walki w środku pola, brakowało jednak składnych akcji. Czuć było w powietrzu kolejnego gola dla West Hamu, wówczas jednak nastąpiło coś bardzo niespodziewanego. Tammy Abraham w ciągu dwóch minut zdobył dwie kolejne bramki, czym całkowicie zamknął spotkanie – przy pierwszej z nich asystował mu Werner, przy drugiej Pulisic.

Do końca spotkania nie wydarzyło się już nic i Chelsea wysoko pokonała West Ham. Przebieg spotkania był jednak zupełnie odmienny od ostatecznego wyniku i Frank Lampard na pewno ma wiele do poprawy w grze swojej ekipy, zwłaszcza że czekają na nich kolejne trudne mecze.

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW