Silva: Dlatego wybrałem Chelsea - Chelsea24News
Silva: Dlatego wybrałem Chelsea
Silva: Dlatego wybrałem Chelsea

Silva: Dlatego wybrałem Chelsea

Thiago Silva obchodzi pierwsze święta w roli piłkarza Chelsea. Został więc zapytany o rzeczy dotyczące tego okresu.

Święta gdy dorastałeś w Brazylii

– Dla nas, Brazylijczyków to moment na świętowanie z rodziną. Spędzaliśmy święta wspólnie z całą rodziną. Pamiętam te wszystkie lata, kiedy byliśmy całą rodziną razem podczas świąt, teraz każdy wyprawia je w mniejszym gronie.

– Odkąd opuściłem Rio nie mogłem odwiedzać rodziny zbyt często, jednak w święta staraliśmy się być razem. To pierwszy raz, kiedy nie spędzę z nimi świąt. Podczas mojej gry w Milanie oraz PSG podczas świąt mieliśmy wolne, w Anglii jest inaczej. Nadal trenujemy i rozgrywamy mecze, więc spędzę święta poza domem rodzinnym. To jednak normalne w piłce i nie zamierzam rozpaczać. Wiedziałem na co się piszę podpisując kontrakt z Chelsea.

Religia to ważny element świąt?

– Religia jest dla mnie bardzo ważna, Brazylijczycy są bardzo religijnym narodem. Jestem człowiekiem wielkiej wiary i wierzę w to, że nasz los jest już zaplanowany przez siłę wyższą, musimy jednak ciężko pracować, aby realizować swoje marzenia. Jeżeli oczekujesz, że możesz leżeć na sofie, a twoje marzenia same się spełnią, to jesteś w błędzie. Bóg obserwuje nasze wysiłki i zapisuje nam los, który wynagrodzi nam to co robimy.

Najlepszy prezent, który otrzymałeś?

– To moje dzieci.

Najlepsze brazylijskie piosenki oraz filmy świąteczne

– Nie pamiętam żadnych piosenek. Oglądałem jednak dobre filmy, ale nie pamiętam ich nazw.

Brazylijskie tradycje świąteczne, które wprowadziłbyś w Anglii? 

– To trudne pytanie, ponieważ dopiero uczę się kultury w Anglii. U nas bardzo ważne jest to, aby spędzać święta z rodziną. Święta to moment, kiedy jesteśmy wspólnie z całą rodziną i spożywamy kolację, a potem bawimy się przy alkoholu.

Co chcesz w tym roku dostać na święta?

– Po prostu zdrowie. Chcę grać dobrze dla mojej drużyny i dobrej atmosfery w szatni. Wszyscy gramy dla jednego celu, więc chcę tego, bo będzie to dobre nie tylko dla mnie, ale dla wszystkich. Zwłaszcza w obecnych czasach zdrowie jest bardzo ważne.

W poprzednich latach święta spędzałeś razem z rodziną, teraz zagrasz spotkanie z Arsenalem. 

– Jestem gotów na to wyzwanie. Odkąd byłem małym dzieckiem marzyłem o tym, aby grać w piłkę. Nawet w święta, jeżeli znajdę się na boisku pragnę się tym delektować, ponieważ nie każdy ma takie szczęscie mogąc grać w piłkę profesjonalnie. Jestem szczęśliwy i podekscytowany. Rok temu byłem w tym okresie na plaży, teraz będę na boisku. Rok temu byłem szczęśliwy, teraz także będę. Dziękuję Bogu za to, gdzie jestem.

Dwa mecze ligowe w trzy dni – to dla Ciebie nowość?

– Tak, nigdy coś takiego mi się nie zdarzyło. Rozmawiałem jednak z menedżerem i wiedziałem jaka jest sytuacja. Być może zagram dwa mecze, być może tylko jeden, zobaczymy.

Za dwa lata rozpocznie się mundial, a finał odbędzie się na kilka dni przed Bożym Narodzeniem – chcesz wówczas zagrać?

– Tak, takie mam ambicje. Chcę regularnie grać dla Chelsea, dlatego wybrałem taki klub, aby grać na najwyższym poziomie. Chcę grać tak dobrze, aby zagrać na kolejnym mundialu. Ten turniej będzie inny niż wszystkie. Najpierw należy się jednak tam zakwalifikować, nie lubię mówić o mundialu, kiedy kwalifikacje się jeszcze nie zakończyły. Moim celem jest kontynuowanie regularnego grania, zdobywanie trofeów i wygrywanie meczów kwalifikacyjnych, a potem będziemy myśleć o tym, aby przywieźć puchar do Brazylii.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW