Pomeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda - Chelsea24News
Pomeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda
Pomeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda

Pomeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda

Chelsea rozegrała ostatni mecz w tym roku kalendarzowym. Czas na pomeczowe wypowiedzi menedżera.

– To remis przeciwko mocnej drużynie, nasz występ był dobry. Myślę, że zasługiwaliśmy na to, aby wygrać w tym meczu. Mamy za sobą trudny okres, gdzie wiedzieliśmy, że musimy się rozwijać i być lepsi. Dzisiaj widziałem pewne oznaki postępu, widziałem zaangażowanie ze strony drużyny, widziałem chęć gry.

– Tabela jest bardzo płaska, więc nadal pozostajemy blisko czołówki. Mamy za sobą trudny czas, jednak dzisiaj widziałem oznaki postępu.

– Nie mogę narzekać na nic poza straconą bramką w dzisiejszym meczu, nasz rywal nie kreował sobie zbyt wielu szans. My po prostu nie potrafiliśmy zdobyć drugiego gola. Muszę być jednak zadowolony z piłkarzy, którzy dzisiaj zagrali, byli w pełni zaangażowani i dali z siebie wszystko.

– Kiedy wygrywasz wszystko wydaje się proste. Mieliśmy długą serię bez porażki, graliśmy bardzo dobrze. Dzisiaj zagraliśmy z mocną ekipą, staraliśmy się wykorzystywać przestrzenie między ich liniami, zwłaszcza po lewej stronie Chilwell, Christian oraz Mason robili to bardzo dobrze. Być może miesiąc temu wygralibyśmy ten mecz. Kiedy masz za sobą serię udanych spotkań, łatwiej zdobywa się bramki, tak jak w dzisiejszych sytuacjach Christiana. To pech czy cokolwiek, taki jest jednak futbol. Chcieliśmy więcej od tego meczu, jednak jeżeli utrzymamy ten poziom co dzisiaj, to jestem przekonany, że wrócimy do wygrywania.

Bramka stracona w kontrowersyjnych okolicznościach

– Przede wszystkim uważam, że zawodnik Aston Villi dotknął piłkę ręką. Arbiter techniczny był blisko tej sytuacji, boczny arbiter również. Nie mam pojęcia, dlaczego ręka nie została odgwizdana. Co do starcia Grealisha i Christensena, nie widziałem tej sytuacji. Nie wiem więc czy był tam faul, czy go nie było. Martwiło mnie jedynie to, że Christensena nie ma w polu karnym i będzie nam go brakowało i tak niestety się wydarzyło.

Hudson-Odoi

– Podobał mi się występ Calluma w dzisiejszym spotkaniu. Znakomicie podawał na różne dystanse, był bardzo aktywny w pierwszej połowie. Miał kilka doskonałych przerzutów, dobrze się poruszał i panował nad piłką. Naturalnie brakuje mu jeszcze końcowego produktu, to jednak coś co pokazał w meczu z Arsenalem, kiedy był pewny siebie i próbował pojedynków jeden na jednego. Pokazał także doskonałe dośrodkowanie do Tammy’ego. Tak jak robią to topowi skrzydłowi w Premier League.

Giroud

– Jeżeli dostarczysz piłkę Oliemu w odpowiedni obszar, to on wywalczy sobie pozycję i zdobędzie bramkę. To dlatego regularnie strzela gole dla Chelsea odkąd jest w klubie, zrobił to dzisiaj, robi to w tym sezonie i robił to po restarcie.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW