Chelsea vs Manchester City! Czyli starcie o 6 punktów w hicie Premier League
Chelsea vs Manchester City! Czyli starcie o 6 punktów w hicie Premier League

Chelsea vs Manchester City! Czyli starcie o 6 punktów w hicie Premier League

W niedzielne popołudnie czeka nas starcie topowych drużyn. Obecnie The Blues pomimo słabszej formy do lidera tracą tyle samo punktów co Manchester City. Który z zespołów zdobędzie w tym pojedynku trzy punkty i  przybliży się do fotelu lidera?

Warto na wstępie zaznaczyć, że na przełomie roku 2020/2021 wystąpiło sporo zamieszania w związku z COVID-19. Kilku piłkarzy występujących w Premier League zostało zakażonych, a w efekcie część spotkań przeniesiono. Jednym z nich było starcie Obywateli z Evertonem. Wcześniej w tym tygodniu krążyły pogłoski, że The Blues pierwszy raz zagrają dopiero 15 stycznia. Dla sympatyków Londyńskiego klubu cała sytuacja prezentowała się dwojako. Z jednej strony pupile na boisko powrócą dużo później niż zakładano, z drugiej strony jest czas, by przemyśleć nieco bieżące wydarzenia, wyciągnąć wnioski i wrócić na dobre tory. Fakty są takie, że podopiecznych Lamparda czeka w niedzielę nie lada przeprawa. Co prawda czekam na ten mecz z dużo większym optymizmem niż na starcie w Boxing Day z Arsenalem. Dlaczego? A no dlatego, że drużyny mające spadek formy często przełamują się w meczach z Chelsea, całe szczęście Manchester City i dołek, to jak nie i czasowniki. Kolejną podporą mojej wiary jest statystyka starć z Obywatelami na Stamford Bridge. Dwa ostatnie domowe pojedynki padały łupem The Blues. A na koniec dodam jedno porzekadło „nic tak nie cementuje zespołu jak porażka”, a podopieczni Lamparda swoje mają już za sobą. #KTBFFH

Poszukiwań ciąg dalszy

Obecna forma The Blues pozostawia wiele do życzenia, tylko jedna wygrana w sześciu spotkaniach. Jeśli mówimy o aktualnej kampanii to Frank Lampard obecnie skorzystał z największej ilości piłkarzy w sezonie, bo aż z 27! Jak widzimy na Stamford Bridge wciąż nie wyklarowała się pierwsza jedenastka. Do tej pory zobaczyliśmy Kovacicia mającego nieco około jednej próby dryblingu na mecz, ból głowy przy kreowaniu akcji bez Ziyecha na boisku oraz człowieczeństwo Mendy’ego, bo i jemu w końcu zdarzyły się błędy. O ile potknięcia z zespołami takimi jak Everton, Wolverhampton i Arsenal to nie powód do wstydu. Tak jeśli spojrzymy na to przez pryzmat takiego klubu jak Chelsea oraz najlepszego od lat okna transferowego, trudno się nie głowić nad tym co w tej układance jest nie tak. Jeśli natomiast chodzi o niedzielny mecz z Manchesterem City. To na boisku możliwe, że ujrzymy wymienionego wcześniej Ziyecha. A do grona nieobecnych będzie można w dalszym ciągu zaliczyć Jamesa.

Kwarantanna

Wśród obywateli zarażonych COVID-19 jest aż 6 zawodników, a do tego kontuzjowany jest Garcia. Choć w poprzednich kampaniach  Manchester City miał więcej punktów na tym etapie rozgrywek to i obecnie podopiecznych Guardioli jest za co chwalić. The Citizens od przyjścia Diasa mają najszczelniejsza defensywę w lidze – 13 czystych kont. W ostatnich meczach jedyne co można zarzucić zespołowi z niebieskiej części Manchesteru to remis 1:1 z West Bromem.

Myślę, że ten mecz będzie pierwszym od 10 pomiędzy tymi drużynami, gdzie będzie podział punktów. Osłabiony Manchester City i  poszukująca formy Chelsea zapowiadają ciekawe widowisko zwieńczone wynikiem 1:1.

Pierwszy gwizdek o 17:30.


 

O autorze

Avatar

Kibic Chelsea od lat 14. Na tym portalu moja działko to w znacznej mierze zapowiedzi. Poza samym pisaniem interesuje się retoryką oraz montażem wideo.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW