Kompromitacja na Stamford Bridge - City przejeżdża się po Chelsea - Chelsea24News
Kompromitacja na Stamford Bridge – City przejeżdża się po Chelsea

Chelsea nie straciła bramki przez całą drugą połowę – to największy dzisiejszy sukces podopiecznych Franka Lamparda w tym meczu. Kompromitacja to zbyt łagodne słowo na dzisiejszy występ i nawet najwierniejszy fan Franka Lamparda (witam) nie znajdzie wytłumaczenia na taką postawę gospodarzy.

Jedynie pierwsze kilkanaście minut wyglądało na starcie równorzędnych ekip – wówczas The Blues wyglądali na drużynę, która może stworzyć jakiekolwiek zagrożenie pod bramką młodego bramkarza Manchesteru City. Wszystko jednak skończyło się w momencie pierwszej kontry przeprowadzonej przez gości. Choć Kevin de Bruyne nie zdobył wówczas gola, to Cheslea znacznie się cofnęła, a warunki gry zaczął dyktować zespół przyjezdnych.

Pierwszego gola w tym meczu zdobył Gundogan – fantastyczne uderzenie zza pola karnego po świetnym minięciu Silvy. Chwilę potem było już 2-0, gola zdobył wówczas Phil Foden. Trzeciego gola zdobył zawodnik, który rozpoczął dominację City w tym meczu – Kevin de Bruyne.

Druga połowa była już dogorywaniem, gdzie piłkarze Manchesteru City niespecjalnie chcieli się męczyć, a Chelsea nie miała pomysłu na to jak ukąsić swojego rywala. W międzyczasie na murawie pojawili się Hudson-Odoi i Billy Gilmour, jednak pomimo przebłysków tego pierwszego w obrazie meczu nie zmieniło się nic.

Spotkanie zakończyło się takim samym wynikiem jak pierwsza połowa, jednak trudno tu doszukiwać się jakiegoś postępu w grze Chelsea. Zwyczajnie City miało swój wynik i nie chciało się przemęczać, a gospodarze nie potrafili jakkolwiek odpowiedzieć na taką grę City.

Chelsea jest w ogromnym kryzysie i kto wie, czy to nie ostatni mecz Franka Lamparda w roli menedżera klubu. Jedno jest pewne – dno zostało już osiągnięte i gorzej już nie będzie. Teraz możemy jedynie w nim brodzić lub iść do góry. Jak będzie? Tego nie wiedzą nawet najstarsi górale!

Edycja: W ostatniej minucie spotkania bramkę zdobył Hudson-Odoi. Jednak nie zmieniło to absolutnie niczego.