Pomeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda
Pomeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda

Pomeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda

Kolejny dzień to kolejna porażka – czas więc na pomeczowe wypowiedzi menedżera.

Presja

– Nie skupiam się na tym. Byłem szczery po meczu z Leeds, kiedy mówiłem o tym, że nie jesteśmy kandydatem do zdobycia mistrzostwa, teraz przechodzimy przez trudny okres i dotarcie do miejsca, do którego chcemy dotrzeć będzie wymagało nieco cierpienia. Musimy jednak walczyć dalej, ja jestem pierwszym, który musi walczyć.

– Miesiąc temu pytano mnie czy podpiszę nowy kontrakt z klubem, teraz ludzie mówią zupełnie inne rzeczy, ponieważ przegraliśmy cztery spotkania. W futbolu wszystko zmienia się mgnieniu oka.

– Presja pozostaje niezmienna, moja praca polega na tym, aby wybierać piłkarzy i podnosić ich umiejętności. Zawsze czułem na sobie presję, nawet kiedy mieliśmy dobrą serię. Nie jesteśmy drużyną, która osiąga wyniki jak Manchester City czy Liverpool.

– Jesteśmy drużyną, która za wyjątkiem N’Golo Kante i Thiago Silvy składa się z młodych piłkarzy oraz takich, którzy przybyli dopiero do zespołu. W poprzednim sezonie także mieliśmy trudniejsze momenty, wówczas także czułem się źle, ponieważ jestem perfekcjonistą i chcę wszystkiego co najlepsze dla tego klubu. Stale dążę do tego, aby być lepszym.

– Havertz i Werner to młodzi piłkarze, którzy wcześniej nie grali w Premier League. Ben Chilwell nadal się rozwija, Thiago Silva jest z kolei blisko końca swojej kariery. Kiedy przybywasz do Premier League i nie masz okresu przygotowawczego musisz zaakceptować to, że czasami przyjdzie ci się zmierzyć z gorszymi momentami.

Spotkanie

– Po pierwszym kwadransie pozwoliliśmy rywalowi przejąć inicjatywę. Znajdowali przestrzenie między naszymi formacjami, mogli grać swobodnie, a patrząc na jakość ich graczy było to zabójcze. Dwie pierwsze bramki padły w bardzo krótkim odstępie, potem było trudno nam się podnieść, gdyż rywal to zespół z najwyższej półki jeżeli chodzi o grę piłką jak i bez niej.

– Powiedziałem zawodnikom w przerwie, że jako piłkarz również miałem takie spotkania, miałem takie dni jak ten, a potem na koniec sezonu podnosiłem trofeum. Pamiętam gdy Middlesbrough pokonało nas 2-0 lub 3-0, w ich ataku grali Viduka z Yakubu. Siedzieliśmy w szatni podminowani, jednak wróciliśmy do gry, pokazując ducha, mieliśmy wielu jakościowych piłkarzy.

– Teraz jesteśmy w innym okresie, jednak każdy piłkarz miał takie momenty jak te. Każda drużyna w tym sezonie miała trudniejsze momenty, spotkania które przegrywali w sposób bolesny. Teraz my jesteśmy w takim momencie, być może nawet w trudniejszym niż oni. Nie zamierzam tego ukrywać, musimy jednak podnieść głowy i zareagować. Zarówno ja jak i piłkarze.

Manchester City

– City to drużyna, która jest budowana od lat, mają za sobą wiele sukcesów. W tym sezonie od pewnego czasu punktują bardzo dobrze i nie tracą bramek. My natomiast mamy za sobą dobry okres, a teraz jesteśmy w tym trudniejszym momencie. To coś z czego należy wyciągać wnioski i uczyć się.

– Kiedy rywal podkręcił tempo gry, nie potrafiliśmy zareagować odpowiednio. Być może wynika to także z pewności siebie, kiedy widzisz rywala na takim poziomie, a tobie nie wychodzi zbyt wiele. Mamy trudny czas, a City wykorzystało to doskonale w pierwszej połowie.

– W drugiej połowie zareagowaliśmy odpowiednio, młodzi piłkarze zareagowali. Nawet Billy Gilmour zagrał naprawdę dobrze.

Atak

– To pierwszy raz, kiedy mogliśmy zagrać jednocześnie Ziyechem, Pulisicem oraz Wernerem. Do tej pory nie mogliśmy tego zrobić między innymi przez kontuzje.

Słaba forma

– Bez wątpienia możemy wyjść z tego dołka, mamy odpowiedni charakter, seria kilkunastu spotkań bez porażki nie wzięła się znikąd. Przed nami spotkanie z Morecambe oraz Fulham i musimy pracować nad tym, co możemy kontrolować.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW