Trzech kandydatów do zastąpienia Lamparda
Trzech kandydatów do zastąpienia Lamparda

Trzech kandydatów do zastąpienia Lamparda

Thomas Tuchel wydaje się najbardziej realnym kandydatem do roli następcy Franka Lamparda, gdyby zarząd klubu zadecydował o zwolnieniu Anglika.

Na ten jednak moment zwolnienie legendy The Blues nie jest brane pod uwagę – Lampard dostanie trochę czasu na to, aby naprawić to co popsuło się w trakcie ostatnich spotkań. Anglik będzie mógł udowodnić, że jest w stanie zagwarantować sukcesy klubowi.

Presja na Lampardzie jest coraz większa, bowiem Chelsea przegrała aż cztery z sześciu ostatnich spotkań. Główne zarzuty wobec menedżera The Blues to brak progresu względem poprzedniego sezonu, pomimo wydania znacznych kwot na wzmocnienia.

The Blues są obecnie dopiero na ósmej lokacie w tabeli, jednak sytuacja w lidze jest bardzo dynamiczna i po każdej kolejce kluby zmieniają swoje pozycje, ze względu na małe różnice punktowe, dlatego też menedżer dostanie czas na to, aby wyprowadzić klub z kryzysu.

Chelsea zmierzy się w najbliższych meczach z Morecambe oraz Fulham – nie ma wątpliwości, że oba te mecze klub musi wygrać.

Zarząd rozumie, że w tym sezonie kontuzje bardzo przeszkadzały w osiągnięciu dobrych wyników, dodatkowo szatnia nadal wspiera swojego menedżera.

Wczorajsze wybory wzbudziły sporo kontrowersji. Wystawienie Timo Wernera w roli środkowego napastnika było bardzo zaskakujące, zwłaszcza że w dobrej formie strzeleckiej znajdują się zarówno Tammy Abraham jak i Olivier Giroud. Posadzenie na ławce Hudsona-Odoi także zostało uznane jako błąd, jako że wychowanek znajduje się w dobrej formie, a obaj Ziyech dopiero wrócił po kontuzji.

Obawy wzbudza także fakt, że Chelsea nie posiada własnej tożsamości, klub nadal nie wypracował stylu, który sprawiałby, że można byłoby opisać grę The Blues.

Po porażce z Manchesterem City zaczęto spekulować o nazwiskach menedżerów, którzy mogliby zastąpić Lamparda. Najczęściej mówi się o Tuchelu, który niedawno rozstał się z Paris Saint-Germain. Innymi opcjami są Julian Nagelsmann oraz Max Allegri. Trudno sobie jednak wyobrazić, że Niemiec opuści Lipsk w trakcie sezonu.

Źródło: The Guardian

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW