Wnioski po meczu z Manchesterem City
Wnioski po meczu z Manchesterem City

Wnioski po meczu z Manchesterem City

Chelsea pod wodzą Lamparda bardzo słabo zaczęła rok 2021. Przegraliśmy u siebie z drużyną Guardioli 1:3. Zapraszam Was na wnioski z tego spotkania.

  1. Brak pomysłu, brak zaangażowania, brak taktyki. Takie stwierdzenia przychodzą mi na myśl po tym meczu i poniekąd po pasmie ostatnich niepowodzeń. Nic nie wychodzi graczom Lamparda ostatnio, nie ma ani grama pomysłu na to jak ma wyglądać gra Chelsea, bardzo smutny widok.
  2. Wiele spotkań pod wodzą Lamparda charakteryzowało się tym, że działo się dużo pod bramką przeciwnika. Ostatnio jakby rewolwer się zaciął. Nie ma tego ognia w zawodnikach Chelsea. Dodatkowo boli bardzo to, że my nawet nie staramy się spróbować. Zawodnicy nie próbują oddawać strzałów, nie wykorzystują swoich walorów. Mentalnie ta drużyna w tej chwili leży i trzeba liczyć, że się szybko podniesie. I tu jest ogromna odpowiedzialność na Franku.
  3. Same negatywne rzeczy przychodzą mi na myśl po takim okresie jaki przeszła ta drużyna i po takim meczu. Nie chciało nam się nic zrobić. Kovacic przy bramce De Bruyne stał i chyba liczył na to, że Belg kopnie w jego nogi. Zawodnicy środka pola chcieli chyba, żeby piłkarze City tak szybko nie biegali bo nas zmęczą za bardzo. Żałośnie to wygląda.
  4. Charakter Mounta nie wystarczy do tego, żeby pociągnąć drużynę do wygranej, do odrabiania strat. Mason też nie jest zawodnikiem co sam wyczaruje. Czasem w piłce potrzeba czegoś więcej jak chce się wygrywać wielkie spotkania i dążyć do wielkich rzeczy. Mam wrażenie, że Chelsea liczy na błysk Ziyecha. Jak jemu nie wychodzi ostatnie podanie, to nikomu nie wyjdzie.
  5. Odniosłem wrażenie, że na tle zawodników City mamy bardzo ograniczony technicznie zespół. Jakby piłka nam przeszkadzała. Mamy problem ze sprawnym operowaniem futbolówką gdy przeciwnik trochę bliżej doskoczy, gracze City takiego problemu nie mają, a raczej dążymy do tych najlepszych.
  6. Zawsze podobały mi się zespoły, które grają szybką i stanowczą piłkę. Dzisiaj myślałem, że coś takiego zobaczę od wyjściowego składu. Niestety, ale zobaczyłem coś co było zupełnie odwrotne do szybkości. Jedyna szybka akcja z naszej strony przyniosła bramkę. Havertz fantastycznie podał do Hudsona-Odoi i ten zdobył bramkę. Szkoda, że tak późno i tak rzadko.
  7. Nie jestem zwolennikiem zwolnienia Lamparda. Uwielbiam tego gościa, będę go wspierał zwłaszcza po takich spotkaniach. Niestety jednak takie mecze powodują często zmiany za sterami i obawiam się, że taka zmiana może nastąpić również w Chelsea w najbliższych tygodniach.

O autorze

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW