Średnia gra i bardzo dobry wynik - Chelsea w kolejnej rundzie FA Cup! - Chelsea24News
Średnia gra i bardzo dobry wynik – Chelsea w kolejnej rundzie FA Cup!
Średnia gra i bardzo dobry wynik – Chelsea w kolejnej rundzie FA Cup!

Średnia gra i bardzo dobry wynik – Chelsea w kolejnej rundzie FA Cup!

Dzisiejsze spotkanie z Morecambe było okazją do tego, aby odzyskać nieco pewności siebie przeciwko niżej notowanemu rywalowi i tak właśnie było – bramki na przełamanie zdobyli zarówno Werner i Havertz.

W pierwszej połowie trudno było doszukiwać się jakichkolwiek pozytywnych aspektów – Chelsea była powolna, bez pomysłu oraz chęci. Widać było to, że to bardzo trudny okres dla zawodników Franka Lamparda i nawet tak nisko notowany rywal ‚nie potrafił’ tego zatuszować.

Udało się jednak zdobyć dwie bramki – najpierw Mason Mount po doskonałym uderzeniu z dystansu, a potem Timo Werner. Przy drugiej bramce wzięło udział trio ofensywne – Ziyech fenomenalnie zgrał do Havertza, ten wystawił do Wernera, a snajperowi pozostało dobić piłkę do pustej bramki.

W drugiej połowie Chelsea była nieco lepsza, jednak wynikało to z tego, że spotkanie zostało zabite już w pierwszej odsłonie. Gracze The Blues złapali nieco luzu i widzieliśmy trochę więcej sytuacji bramkowych, brakowało jednak prawdziwie składnych akcji.

Udało się zdobyć dwa kolejne gole. Pierwszego z nich strzelił Hudson-Odoi, Anglik wykorzystał cudowne zagranie Ziyecha. Wynik ustalił Kai Havertz, wykorzystując świetne dośrodkowanie Azpilicuety.

Wynik wygląda okazale, jednak należy pamiętać, że Chelsea zagrała z wiele niżej notowaną ekipą, a przez długi czas mecz wyglądał jak pojedynek równych sobie ekip. Trudno mówić o wyjściu z kryzysu, a dzisiejszy mecz mógł nawet potwierdzić to, że The Blues się w nim znajdują. Tak czy inaczej – być może będzie to moment przełomowy dla ekipy Franka Lamparda, bowiem teraz muszą nadejść kolejne dobre wyniki, jeżeli Anglik ma zachować stanowisko.

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW