Gilmour o kontuzji, grze w podstawowej drużynie Chelsea i meczu z Morecambe - Chelsea24News
Gilmour o kontuzji, grze w podstawowej drużynie Chelsea i meczu z Morecambe
Gilmour o kontuzji, grze w podstawowej drużynie Chelsea i meczu z Morecambe

Gilmour o kontuzji, grze w podstawowej drużynie Chelsea i meczu z Morecambe

Po sześciomiesięcznej przerwie związanej z kontuzją kolana Billy Gilmour znów jest gotowy do gry. Aktualnie celem młodego piłkarza jest regularna gra i dostanie się do pierwszego składu The Blues.

Pod koniec poprzedniego sezonu Gilmour doznał urazu łękotki w kolanie przez co musiał być operowanym. Anglik przez długi czas nie mógł grać w piłkę, co było dla niego bardzo trudne.

-Było ciężko. Po operacji bardzo tęskniłem za piłką nożną i chciałem jak najszybciej wrócić na boisko.

-Problematyczne jest robienie czegokolwiek gdy masz jedną nogę unieruchomioną i musisz chodzić o kulach. To było najgorsze uczucie w moim życiu, ale na szczęście fizjoterapia mocno mi pomogła w powrocie do zdrowia. Nadal muszę ćwiczyć, by kolano pozostawało ruchliwe i silne, jednakże na ten moment wszystko jest w porządku.

Młody Anglik wrócił do gry na początku sezonu w drużynie U-23. Swój pierwszy mecz w startowej jedenastce zagrał przeciwko Krasnodarowi w ramach Ligi Mistrzów. W meczu z Rosyjską drużyną grał w roli Box-To-Box, w której czuł się bardzo komfortowo.

– Gdy grasz bliżej własnej bramki często dostajesz piłkę od obrońców, musisz dyktować grę i pomagać w defensywie. Podobnie jest gdy grasz jako ósemka, jednakże jesteś bardziej nastawiony na atak. Nie mam jednak swoich preferencji i lubię grać na obu pozycjach.

Gilmour największy rozgłos wśród fanów uzyskał podczas meczów z Hull i Liverpoolem w poprzednim sezonie, w których został mocno wyróżniony na tle innych zawodników. Zarówno eksperci jak i koledzy z drużyny bardzo chwalili szkota, co jak sam mówi bardzo mu podniosło pewność siebie.

-Świetnie wspominam te mecze. Naprawdę dodały mi pewności siebie, przez co byłem głodny większej ilości minut na boisku i gry w podstawowym składzie. Szczerze mówiąc wszystko w tych meczach mi się udało. Przez długi czas miałem piłkę, grałem dobrze, wygraliśmy mecz z topową drużyną w kraju. Jestem pewny, że jeśli będziesz dużo trenował, w końcu dostaniesz okazję do wykazania się i trzeba ją wykorzystać.

Mecz z Morecambe na Stamford Bridge jest pierwszym spotkaniem w ramach FA Cup od marca zeszłego roku, kilka dni od wybuchu pandemii koronawirusa w Wielkiej Brytanii. Rok 2021 daje nam nadzieję na powrót do regularnej gry w tym turnieju. Morecambe zajmuje siódme miejsce w czwartej lidze angielskiej, jednakże Gilmour mimo wszystko nie lekceważy przeciwnika.

– To nadal będzie trudny mecz. Gdy przyjadą na spotkanie, będą starać się wygrać za wszelką cenę, więc musimy grać najlepiej jak tylko potrafimy.

– Miejmy nadzieję, że jeśli będziemy mieli okazję do strzelenia gola, wykorzystamy ją. Ostatnio nie graliśmy tak, jak powinniśmy, jednakże wszyscy dużo trenują, więc w końcu ciężka praca poskutkuje bramkami.

Przed meczem z the Shrimps Lampard zasugerował, że może być to okazja do debiutu kilku zawodników akademii. W przypadku większości z nich gra z seniorską kadrą ograniczała się do występów w pucharze EFL, w którym biorą udział piłkarze U-21. Jednak Gilmour nie wierzy  nawet w swój własny przeskok z akademii do podstawowego składu The Blues, który był nagły, aczkolwiek bardzo udany.

-Podobała mi się moja ścieżka. Oczywiście muszę się jeszcze wiele nauczyć i zebrać doświadczenie w grze w pierwszym zespole, ale jestem jeszcze młody i mam na to dużo czasu.

-Codziennie ciężko pracuję na treningach i staram się wykorzystywać moje atuty. Uwielbiam kolegów z drużyny, Uwielbiam trenować z zespołem, Uwielbiam pracować z gafferem, więc mam nadzieję, że tak będzie cały czas.

Podobnie fani Chelsea uwielbiają oglądać Gilmoura na boisku, więc liczą, że wyjdzie na murawę w niedzielnym meczu.

Źródło: Chelseafc.com

 

O autorze

Avatar

Przyjechałem z Reykjaviku, moje zainteresowania to piłka nożna, gotowanie, muzyka, akwarystyka i jeden z dziesięciu

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW