Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda - Chelsea24News
Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda
Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda

Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda

Już w sobotę Chelsea zmierzy się z Fulham w ramach osiemnastej kolejki Premier League – czas więc na przedmeczowe wypowiedzi menedżera.

Kontuzje

– Wszyscy są zdolni do gry, jedynie Kante znajdzie się poza kadrą – jest zawieszony. Nie jest już jednak kontuzjowany, jutro zacznie treningi. Christensen oraz James wrócili do treningów.

Rywalizacja z Fulham

– To nieco inna rywalizacja niż niektóre derby, jednak na pewno będą chcieli nas pokonać. Nawet bez fanów na trybunach powinniśmy pokazać jak wiele znaczy dla nas ten mecz.

– Fulham zagrało bardzo dobrze z Tottenhamem, są w dobrej formie, więc myślę że historia naszych meczów z nimi nie ma znaczenia. Oni zremisowali w tym sezonie z Liverpoolem oraz Tottenhamem, to będzie dla nas niezwykle trudny mecz.

Więcej odpoczynku przed meczami

– Mieliśmy dwa długie tygodnie na to, aby popracować nad niektórymi elementami. Teraz możemy pokazać to co wypracowaliśmy.

Słaba forma

– Wiem jak działa futbol, nie ma znaczenia jaki skład posiadasz – potrzebujesz czasu na to, aby wdrożyć pewne rzeczy. W poprzednim sezonie mieliśmy ten czas, mieliśmy długi okres przygotowawczy, mogliśmy pracować nad pewnymi rzeczami. Teraz mieliśmy dwa tygodnie na to, aby dopracować pewne elementy. Chcemy zagrać ten mecz.

Nowe zasady dotyczące celebracji

– Zostaliśmy zaznajomieni z nowymi procedurami, jednak futbol to gra, gdzie bardzo często robimy coś instynktownie, to nie jest takie proste, aby nie celebrować wspólnie z bramek. Nasi piłkarze to dobrzy ludzie, nie chcą robić niczego złego.

Starcie ze Scottem Parkerem

– To bardzo inteligentny człowiek, posiada świetny zmysł taktyczny, jest zdeterminowany, wykonuje dobrą pracę. Wszystko co robił na murawie było tak samo dobre jak teraz, gdy jest menedżerem.

Wymagania wobec piłkarzy są zbyt duże?

– Niektórzy ludzie pracują w domach, piłkarze nie mogą. Musimy zrozumieć, że to są także ludzie, którzy chcą po prostu wykonywać swoją prace. Trzeba zrozumieć pasję, która istnieje w futbolu, nie da się wyjąć emocji z grania w piłkę. Można prosić o kontrolowanie ich podczas meczu, jednak trudno to zrobić, gdy jest się na murawie.

Timo Werner

– Pracował bardzo mocno nad porozumieniem z kolegami z drużyny, cały czas adaptuje się do Premier League. Musimy być cierpliwi, ale wiem że uda nam się idealnie dopasować go do gry zespołu.

Fikayo Tomori

– Absolutnie mam go w swoich długoterminowych planach. Zobaczymy co się wydarzy podczas tego okna i czy odejdzie na wypożyczenie. Podczas wypożyczenia w Derby County był jednym z najlepszych graczy w całej lidze. W swojej głowie mam na niego plan i jeżeli odejdzie na wypożyczenie, to tylko po to, aby jeszcze się rozwinął i wrócił jako lepszy zawodnik.

Źródło: Football London

 

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW