Wyszarpane trzy punkty w derbach – Chelsea wreszcie wygrywa!
Wyszarpane trzy punkty w derbach – Chelsea wreszcie wygrywa!

Wyszarpane trzy punkty w derbach – Chelsea wreszcie wygrywa!

Gdybym miał wybrać co wolę robić przez 90 minut – słuchać sióstr Godlewskich lub obejrzeć powtórkę tego spotkania, zakładałbym już słuchawki i odpalał największe hity tych dwóch pań. Dzisiejsze spotkanie The Blues bowiem nie zachwyciło i jest to bardzo łagodne stwierdzenie.

The Blues nie wyglądali dzisiaj na drużynę, która miała niemal tydzień odpoczynku. Chelsea była powolna, bez pomysłu, chaotyczna. Fulham natomiast doskonale wiedziało co chce osiągnąć w tym meczu – grając głęboko i wyczekując kontr.

W pierwszej odsłonie to właśnie gospodarze byli bliżej zdobycia bramki, jednak gdy przyszło do finalizacji akcji, napastnik Fulham uderzył ponad bramką.

Tuż przed ostatnimi minutami pierwszej odsłony zdarzyło się jednak coś, co znacznie odmieniło losy meczu – gracz Fulham otrzymał czerwoną kartkę za brutalny faul na Azpilicuecie. Sędzia nie miał wątpliwości i wyrzucił z boiska Robinsona.

W drugiej połowie Fulham grało więc w osłabieniu, jednak na murawie nie za bardzo było to widać. Odczuwalne było jednak coraz większe zmęczenie gospodarzy i musiało to ostatecznie przynieść bramkę dla przyjezdnych. Akcję zapoczątkował Hudson-Odoi – Anglik przerzucił piłkę do Chilwella, ten dośrodkował, a piłka ostatecznie spadła pod nogi Mounta. Wychowanek nie zastanawiał się długo i uderzył obok bezradnego Areoli.

Do końca meczu nie działo się już nic, co byłoby godne opisania. Chelsea rozegrała dzisiaj koszmarne widowisko i trudno wyciągnąć jakiekolwiek pozytywne wnioski po tym starciu. Biorąc pod uwagę z jakim rywalem mierzył się zespół Lamparda (nie wspominając już o czerwonej kartce), to zwycięstwo było celem minimum. A co gorsza – wynik wydaje się lepszy od samej gry, mimo że jest to tylko jednobramkowe zwycięstwo.

Lampard musi liczyć na to, że ta wygrana będzie dobrym startem przed kolejnymi, jednakże trudno być optymistą, patrząc na to, jak słabą formę zaprezentowała dzisiaj Chelsea.

Już za kilka dni The Blues zmierzą się z Leicester i z taką grą próżno będzie szukać punktów w starciu ze znacznie lepszym od Fulham rywalem.

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW