Pomeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda
Pomeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda

Pomeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda

Chelsea wygrała wczoraj spotkanie z Fulham, jednak każdy zgodzi się, że nie był to najlepszy mecz w wykonaniu The Blues. Czas na pomeczowe wypowiedzi menedżera klubu.

– Zawodnicy dobrze podeszli do spotkania z drużyną, która w ostatnim czasie zanotowała zwyżkę formy.

– W pierwszej połowie kontrowaliśmy ten mecz, pomimo tego że byliśmy nieco nieuważni w końcówce pierwszej odsłony. Potem przyszło nam grać z przewagą jednego gracza, a rywal wyczekiwał nas na swojej połowie i szukali szybkich kontr. To nie było łatwe, aby przełamać ich blok defensywny, a oni wiedzieli czego chcą.

– Ważne było to, aby pozostać spokojnym. Nasza ostatnia forma była daleka od doskonałej, był moment gdy strzeliliśmy najwięcej bramek w lidze, teraz tak już nie jest.

– Kiedy grasz przeciwko drużynie broniącej tak nisko, musisz znaleźć podanie, które ich rozerwie, potrzebujesz nieco magii. Brakowało nam tego do momentu bramki Masona. Mieliśmy jednak cierpliwość i poruszaliśmy się z piłką w odpowiedni sposób. To dobrze, że to właśnie Mason zdobył gola, jego występ był bowiem znakomity, jednak warto podkreślić również ducha drużyny.

– To dla nas mały krok do tego, aby wrócić na odpowiednią ścieżkę w lidze. Ten mecz będzie ważny, tylko jeżeli pójdą za nim kolejne dobre wyniki, a czeka nas kilka mocnych rywali.

Mason Mount

– To bardzo, bardzo dobry zawodnik. Trzeba pamiętać, że dopiero co skończył 22 lata, jest idealnym przykładem dla młodzieży. Kiedy ja przybyłem do Chelsea miałem właśnie 22 lata i przyznajmy szczerze – nie podbiłem świata na samym początku. Musiałem znaleźć odpowiednią ścieżkę. Mason natomiast jest w tym wieku i ma już za sobą wiele wspaniałych spotkań w barwach The Blues. Jego zaangażowanie i mentalność jest niesamowita.

Hudson-Odoi

– Od pewnego czasu widać ogromną poprawę w formie Calluma, należy pamiętać że to cały czas część jego rozwoju. Obecnie pokazuje ogromną pewność siebie, a trzeba pamiętać że rok temu wrócił do gry po bardzo poważnym urazie.

– Hakim daje nam coś innego niż Callum, on także był w znakomitej formie przed kontuzją, miał dobry okres. Christian natomiast zawsze jest dużym zagrożeniem dla rywali. Kiedy cała trójka jest gotowa do gry, jeden z nich musi usiąść na ławce, jednak kiedy wchodzisz z ławki, musisz dawać sygnał drużynie, ponieważ najczęściej zmienia się skrzydłowych podczas meczów.

– Miałem także w głowie spotkanie z Leicester. Teraz muszę zobaczyć jak piłkarze zareagują na treningach w najbliższych dniach. Callum jest obecnie bardzo ekscytującym piłkarzem, jego zaangażowanie jest odpowiednio i dostanie jeszcze wiele minut.

– Callum zasługiwał na pierwszy skład, miałem trudną decyzję do podjęcia i zadecydowałem o tym, że wystąpią Christian oraz Hakim.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW