Ralph Hasenhuttl: Timo to dla mnie jeden z najlepszych napastników w Europie
Ralph Hasenhuttl: Timo to dla mnie jeden z najlepszych napastników w Europie

Ralph Hasenhuttl: Timo to dla mnie jeden z najlepszych napastników w Europie

Dla Ralpha Hasenhuttla, Timo Werner może być jednym z najlepszych napastników w Europie. Austriak uważa, że dostosowanie taktyki Niemca do odpowiedniej taktyki pozwoli na wydobycie z niego wszystkiego co najlepsze.

Nie ma żadnych wątpliwości, że napastnik Chelsea przechodzi ogromny kryzys. W ostatnich 15 meczach, trafił do bramki zaledwie raz w spotkaniu z 4-ligowym Morecambe. Jednak trener ligowego rywala widział Wernera w najlepszej formie, a jego wiara w 24-latka jest ogromna.

Timo był jednym z pierwszych transferów Hasenhuttla za czasów trenowania RB Lipska. Pod jego wodzą, w 2016 roku udało im się awansować do najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech, a w ciągu dwóch sezonów Werner strzelił 42 bramki w 77 meczach.

– Znam Timo bardzo dobrze i widziałem go w sytuacjach, w których nie radził sobie najlepiej. Przez większość czasu gdy go oglądałem, było to spowodowane tym, że nie pasował mu mecz. Drużyna nie grała w taki sposób, aby mógł pokazać pełnię możliwości na boisku.

– Zdecydowanie jest piłkarzem, do którego musisz dostosować grę. Jeśli to zrobisz, da ci wszystko, czego wymagasz od napastnika.

– Ma pewne cechy, na których naprawdę musisz się skupić. Gdy byłem w Lipsku, najlepszą rzeczą dla niego było, gdy skupialiśmy się na nich, na jego jakości. Z naszym szybkim przemieszczeniem piłki po odbiorze, idealnie się to łączyło. Oczywiście, pod wodzą Juliana Nagelsmanna też strzelał dużo bramek.

– Jeśli chcesz wyciągnąć z niego maksimum, musisz ustawić go na idealnej dla niego pozycji. Dla mnie, jest jednym z najlepszych napastników w Europie.

Źródło: Daily Mail

O autorze

Lukasz Tryka

Kibicuję Chelsea od pamiętnego finału w 2012 roku. Za każdym razem wspieram trenera i piłkarzy jak tylko mogę. Futbol to moja pasja i cieszę się, że mogę działać na rzecz tak wielkiej społeczności. Lubię poznawać coraz to nowsze rzeczy oraz mieć wiele nowych zajawek. Kibicuję też kilku innym klubom jak Real Madryt czy Southampton. Jestem uczniem klasy maturalnej w liceum. Pozdrawiam!

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW