Edouard Mendy o obecnej formie zespołu
Edouard Mendy o obecnej formie zespołu

Edouard Mendy o obecnej formie zespołu

Edouard Mendy popisał się we wtorkowym meczu kilkoma świetnymi interwencjami. Po meczu przyznał, co sprawiło, że The Blues odnieśli kolejną porażkę oraz co piłkarze mogą zrobić, aby wrócić na właściwe tory.

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że przy strzale z dystansu Ndidieo, Senegalczyk był bezradny. Podobnie było również w przypadku bramki Maddisona. Jednak gdyby nie Edouard, wynik mógłby wyglądać znacznie gorzej. Świetnie interwencje przy strzałach Vardy’ego oraz Tielemansa uchroniły Chelsea od utraty kolejnych bramek.

– Chcieliśmy dobrze wejść w to spotkanie, ale sami sprezentowaliśmy sobie zagrożenie rzutem wolny, który zamienił się w rzut rożny, po którym padła pierwsza bramka.

– Przed meczem wiedzieliśmy, że to drużyna, przeciwko której bardzo trudno odrabia się wynik. Staraliśmy się, jednak myślę, że byliśmy niebezpieczni tylko w kilku okazjach.

Bycie niepokonanym przez pierwsze 13 występów jako zawodnik Chelsea, Mendy musiał uznać wyższość rywali w 5 z ostatnich 8 meczów. Senegalczyk został zapytany o to, co zmieniło się w tym okresie.

– Na pewno brakuje nam konsekwencji, bycie dobrym przez cały mecz. Często mamy złe chwile, kiedy tracimy bramki, a później trudno nam odrobić wynik. Musimy być bardziej konsekwentni przez cały mecz, abyśmy mogli wyjść poza ten poziom.

– To trudne, aby wyjaśnić, ponieważ byliśmy w dobrej formie, a teraz jest na odwrót. To wydarzyło się bardzo szybko. Musimy się skoncentrować na powrocie i zbliżyć się do poziomu, który prezentowaliśmy wcześniej.

– To od nas zależy, czy poprawimy się w obecnej sytuacji oraz czy pokażemy więcej, na co nas stać. Musimy być razem, być jak najbardziej pozytywni w tym trudnym dla nas momencie.

O autorze

Lukasz Tryka

Kibicuję Chelsea od pamiętnego finału w 2012 roku. Za każdym razem wspieram trenera i piłkarzy jak tylko mogę. Futbol to moja pasja i cieszę się, że mogę działać na rzecz tak wielkiej społeczności. Lubię poznawać coraz to nowsze rzeczy oraz mieć wiele nowych zajawek. Kibicuję też kilku innym klubom jak Real Madryt czy Southampton. Jestem uczniem klasy maturalnej w liceum. Pozdrawiam!

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW