Pomeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda
Pomeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda

Pomeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda

Chelsea doznała kolejnej upokarzającej porażki – czas na pomeczowe wypowiedzi Franka Lamparda.

– Mamy zawodników, którzy nie grają tak dobrze jak powinni. Byłem graczem i wiem, że tylko oni sami mogą sobie z tym poradzić. Byłem piłkarzem przez 20 lat, wiem że kiedy jesteś pod formą, bardzo łatwo stracić pewność siebie. Musisz jednak sobie z tym radzić – poprzez ciężką pracę na treningach, przygotowania do spotkań oraz tym jak dochodzisz do siebie po gorszych momentach. To cię definiuje jako piłkarza.

– Dopiero teraz zdałem sobie sprawę z tego, jak wielkie są oczekiwania w tym klubie. To nie jest moja decyzja (o tym, czy zostanie w klubie), są rzeczy poza moją kontrolą.

– Zostaliśmy pokonani przez lepszą drużynę, nasz występ był zbyt powolny, byliśmy zbyt niechlujni, brakowało nam pewności siebie, brakowało nam nawet chęci do biegania. Nasza pewność siebie jest niska. Nasz rywal natomiast był pewny siebie, tak jak my jeszcze miesiąc temu. Wyglądali po prostu jak drużyna w formie, a my jak drużyna bez formy.

– Obie stracone bramki są dla mnie rozczarowaniem, to ważne, aby nie stracić bramki tak szybko. Wiemy, że jesteśmy w stanie rywalizować z Leicester, gdy jesteśmy w formie, jednak kiedy przegrywasz 2-0 i jesteś w trudnym momencie, ciężko o dobry rezultat.

– Pierwsza bramka to stały fragment, gdzie nie wszyscy zachowali się tak jak powinni. Druga bramka to indywidualne błędy. Dwukrotnie straciliśmy gola przez indywidualne pomyłki.

– Nasza drużyna to nie jest zakończony projekt. Czasami widzisz piłkarzy, którzy chcą zaimponować trenerowi i grają dobrze. Czasami ci gracze walczą o pierwszy skład. Nie da się jednak magicznie znaleźć najlepszego zestawienia, piłkarze muszą walczyć o miejsce w zespole. Kiedy mieliśmy 16 spotkań bez porażki, łatwo było nie rotować i osiągać wyniki. Kiedy jednak szukasz formy, musisz dobierać piłkarzy i szukać najlepszego rozwiązania, to normalne, że wówczas zespół ‚sam się nie wybiera’.

– Kiedy podejmowałem tę pracę, wiedziałem że przyjdą trudniejsze momenty. Mieliśmy zakaz transferowy, mamy młodych piłkarzy, a teraz mamy wielu nowych zawodników, którzy szukają formy lub się aklimatyzują. Musimy po prostu walczyć. Wszystko było sympatyczne w listopadzie, teraz takie nie jest. Nie jesteśmy jedyną drużyną, która ma problemy, nie jestem jedynym menedżerem, który znajduje się pod presją. Na szczęście dla mnie, dobrze radzę sobie z presją. Nie podoba mi się to, że przegrywamy mecze, chcę aby znowu chwalono nas jak w listopadzie. Skupiam się wyłącznie na tym, aby przejść przez ten okres.

Źródło: Chelsea FC / Nizzar Kinsella / Simon Phillips

 

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW