Chelsea złożyła ofertę za Davida Alabę?
Chelsea złożyła ofertę za Davida Alabę?

Chelsea złożyła ofertę za Davida Alabę?

Jak informują niemieckie media, Chelsea wykonała znaczące ruchy w sprawie transferu Davida Alaby. Według Kickera, Bayern otrzymał kilka dobrych ofert od różnych klubów, w tym Chelsea.

Paris Saint-Germain oraz Manchester United również znajdują się w kręgu potencjalnych nabywców, jednak jak głównego faworyta określa się Real Madryt. Co więcej, w poniedziałkowy wieczór wiele gazet podało, jakoby Austriak zaakceptował już warunki Królewskich i przeniesie się na Santiago Bernabeu już w lecie. Guardian informuje, że Alaba podpisałby 4-letnią umowę.

Ojciec Davida Alaby jeszcze bardziej podsycił media mówiąc, że jeszcze nic nie zostało podpisane.

– Nie mogę potwierdzić doniesień płynących z Hiszpanii. Nic nie zostało jeszcze podpisane, jest kilka zainteresowanych klubów. – powiedział niemieckiemu Bildowi.

Chelsea wyraźnie jest zainteresowana pozyskaniem środkowego obrońcy, który byłby liderem defensywy, jednak jak informuje Matt Law, znalazłoby się kilka lepszych opcji od 28-latka.

David Alaba rozegrał w barwach Bayernu ponad 400 spotkań, 9 razy wygrywając Bundesligę oraz dwukrotnie Ligę Mistrzów. W tym sezonie opuścił tylko 4 spotkania, a Flick liczy na pozostanie Austriaka, aby ten pomógł obronić tytuł mistrzowski.

Źródło: The Chelsea Chronicle, Matt Law, Bild, The Guardian

 

O autorze

Lukasz Tryka

Kibicuję Chelsea od pamiętnego finału w 2012 roku. Za każdym razem wspieram trenera i piłkarzy jak tylko mogę. Futbol to moja pasja i cieszę się, że mogę działać na rzecz tak wielkiej społeczności. Lubię poznawać coraz to nowsze rzeczy oraz mieć wiele nowych zajawek. Kibicuję też kilku innym klubom jak Real Madryt czy Southampton. Jestem uczniem klasy maturalnej w liceum. Pozdrawiam!

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW