Mark Schwarzer: Rudiger nie jest wystarczająco dobry na Chelsea
Mark Schwarzer: Rudiger nie jest wystarczająco dobry na Chelsea

Mark Schwarzer: Rudiger nie jest wystarczająco dobry na Chelsea

Według byłego bramkarza Chelsea, Marka Schwarzera, Antonio Rudiger nie jest wystarczająco dobrym piłkarzem na grę w Chelsea. Dodatkowo zaskoczony jest, że z klubem najprawdopodobniej pożegna się Fikayo Tomori.

Od początku sezonu podstawowy duet środkowych obrońców tworzy Thiago Silva oraz Kurt Zouma, jednak w dwóch ostatnich meczach Premier League, to Niemiec grał kosztem Francuza. Dla Schwarzera, Rudiger otrzymał wystarczająco dużo szans.

– Jestem zaskoczony, że Rudiger wrócił do składu, ponieważ nie uważam go za dobrego obrońcę. Dla mnie, nie jest to wystarczająco dobry obrońca na grę w Chelsea.

– Tak, w poprzednim i jeszcze wcześniejszym sezonie miał problemy zdrowotne, jednak uważam, że Kurt Zouma obok Thiago Silvy to najlepsza kombinacja. W ostatnich tygodniach pokazali, jak dobrymi są piłkarzami.

– Christensen to dobry piłkarz, aby posiadać go w swoim składzie, jeśli będziesz go potrzebował. Tomori także, grałbym nim zamiast Rudigerem. Jestem zaskoczony, że jest na wylocie z klubu.

Anglik od dłuższego czasu nie pojawił się na boisku. To sprawiło, że aktualnie jest bliski finalizacji wypożyczenia do Milanu, z opcją wykupu za około 25 milionów funtów w najbliższe lato.

– Jeśli odejdzie na wypożyczenie, istnieje opcja wykupu. AC Milan wypożyczy go z tą opcją. Jest dobrym, młodym piłkarzem. Będzie popełniał błędy, ale nadal się uczy i ma potencjał na bycie świetnym, środkowym obrońcą.

Źródło: Stadium Astro

O autorze

Lukasz Tryka

Kibicuję Chelsea od pamiętnego finału w 2012 roku. Za każdym razem wspieram trenera i piłkarzy jak tylko mogę. Futbol to moja pasja i cieszę się, że mogę działać na rzecz tak wielkiej społeczności. Lubię poznawać coraz to nowsze rzeczy oraz mieć wiele nowych zajawek. Kibicuję też kilku innym klubom jak Real Madryt czy Southampton. Jestem uczniem klasy maturalnej w liceum. Pozdrawiam!

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW